Обозреватель Криворожский Новости Блоги Екоблог А чи знали ви, що первинна склотара (нова із заводу) – зовсім не стерильна?

А чи знали ви, що первинна склотара (нова із заводу) – зовсім не стерильна?

09-03-2017 10:16 1727 1 Екоблог

Тема дня: склотара. Первинна склотара (нова із заводу) не менш і не більш брудна, ніж вторинна. На ній не тільки пил і тому подібні забруднення, отримані при зберіганні та транспортуванні, а й сліди машинної олії, яка змивається тільки після серйозної обробки розчинами. Таким чином, первинна заводська склотара має проходити такий же повний цикл обробки, як і вторинна.

Але при цьому для вторинної тари не витрачаються нові природні ресурси. Енергії на миття йде менше, ніж на переплавку. Викид парникових газів – окису азоту та двоокису вуглецю – практично зведений до мінімуму (якщо не до нуля). 

Читайте також:   Як це було: чим відрізняється здача склотара за радянських часів і зараз

Склобій – це на 100%  перероблюваний матеріал. Процес переробки скла – повністю замкнутий цикл і не створює ніяких побічних продуктів. Кожна тонна переробленого склобою заощаджує більше тонни природної сировини, в тому числі 650 кг піску, 150 кг соди та 200 кг вапна. 
Використання склобою дозволяє склотарній промисловості скоротити енергетичні затрати. Так, використання енергоносіїв зменшиться приблизно на 23% для кожних 10% склобою, використаного у виробничому процесі.

Читайте також: Про воду, кисень і реальність

Екологічний та економічний зиск від переробки склотари добре розуміють європейські країни, вкладаючи у цю справу найновітніші технології.

У наступному відеосюжеті йде мова про завод в Антверпені, де щороку вторинній переробці піддають 250 тисяч тонн скла.
Таке скло – значно дешевше (50 євро за тонну). Також – воно більш екологічне: використане скло вимагає значно нижчої температури для того, щоб розплавитись, адже раніше його вже нагрівали! До того ж, скло, яке зберігає всі свої властивості, можна переробляти до нескінченності.
Процес переробки скла повністю замкнутий цикл, не створює ніяких допоміжних відходів або побічних продуктів.

Через мережу приймальних пунктів, у співпраці з партнерами-заготівельниками та шляхом роздрібної купівлі наше підприємство здійснює закупівлю широкого спектру склотари та склобою. Тільки скляних пляшок різних пивних компаній, алкогольних і слабоалкогольних заводів – понад сорок видів. Окрім цього, приймаємо:
• баночки різної ємності;
• скляні пляшки необоротної тари (горілчаних та пивних компаній);
• битий скляний посуд;
• віконне скло; 
• ампулки.

Читайте також: У справі роздільного збору ТПВ Кривий Ріг дає фору навіть столиці

Чи не єдиними зі скляних виробів, що не піддавалися хімічній обробці, поза нашою увагою лишаються лампочки. І то лише через наявність цоколя. 
Тож якщо не полінуєтесь звільнити скляну колбу – додавайте її до склобою чи скористайтесь однією з 5 ідей переробки, запропонованих у відео. Ваза, підставка, свічка і навіть штопор стануть до ваших послуг.

Прес-служба ЗПП "Чисте місто"

Дізнавайтеся більше цікавого на наших сторінках Фейсбук та Вконтакте

Читайте также
Комментарии

ОтменитьДобавить комментарий

MatthewItags 07.08.2017 в 05:14 Ответить
Анечка, восхитительная, с днем рождения!
И пускай великолепная осень награждает ценным золотом счастья, вдохновляющая весна - чудом нереального возрождения,
пышная зима - нежностью волшебной любви и долгожданное лето - невероятной жарой удивительной страсти!
Топ видео
все видео