Обозреватель Криворожский Новости Блоги Екоблог Якщо ти цього не бачиш, це не означає, що його немає

Якщо ти цього не бачиш, це не означає, що його немає

19-01-2017 15:11 1034 0 Екоблог

Частка твердих побутових відходів у порівнянні з промисловими часто виглядає несуттєвою: на 10% ТПВ припадає до 90 % промислових. Але чому у питанні правильного поводження з відходами найчастіше звучить заклик до культури споживання?

Для початку потрібно побачити за кожним товаром, що купується, ті кілограми і тонни сміття, які з'явилися при його виробництві. І відчувати, що ти теж несеш за них відповідальність.

Ще на початку минулого століття академік Вернадський підрахував, що з усього обсягу енергоносіїв і сировини, що ми витягаємо з надр землі, до споживача у вигляді готової продукції доходить не більше 6%, решта йде у відходи на різних стадіях технологічного ланцюжка. В середньому на 1 кг готового продукту припадає 25 кг відходів. Та й самі готові продукти споживання через деякий, причому вельми короткий, час стають побутовими відходами.

Наприклад, у вас є мобільний телефон, якому вже п'ять років. При його виробництві утворилося близько 74 кг сміття, і зараз він лежить десь на планеті, швидше за все в Китаї, і отруює землю. Ви не зможете поїхати туди та переробити ці відходи, але ви можете користуватися телефоном п'ять років і не купувати новий, поки працює цей. 
Кількість сміття напряму залежить від рівня споживацтва. Гонитва за модою дорого обходиться природі.

Прес - служба ЗПП "Чисте місто"

Читайте нас також на Фейсбук та Вконтакте

Читайте также
Комментарии

ОтменитьДобавить комментарий

Топ видео
все видео