Обозреватель Криворожский Новости Общество «Екологічна рада Криворіжжя» подвела итоги дня открытых дверей на Арселоре

«Екологічна рада Криворіжжя» подвела итоги дня открытых дверей на Арселоре

02-11-2017 16:34 603 0 Общество

26 октября на комбинате «АрселорМиттал Кривой Рог» прошел день открытых дверей, на который были приглашены представители общественных экологических организаций, СМИ, депутаты.

Как сообщается на официальном сайте ГО «Екологічна рада Криворіжжя», из хорошего:

1.«Ми побачили, що ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» виконує заходи, передбачені міською екологічною програмою 2016–2025. Реконструкція та модернізація об’єктів відбувається за графіком, затвердженим програмою.

2. Підприємство зробило крок у бік відкритості. На відміну від попередніх екскурсій у квітні та червні 2017 року, цього разу ми побачили не тільки нові, реконструйовані чи зупинені виробництва, а й старі потужності, які не відповідають ані європейським  ані українським нормам викидів забруднюючих речовин — аглофабрика та1,2,3 конвертори».

Читайте также: «На «Арселоре» не работают системы газоочистки» - машинист

Из плохого – 1.«Вибачте за французьку, але неможливо з лайна зробити цукерку. Неможливо реконструювати старі виробництва, збудовані за технологіями першої половини минулого сторіччя таким чином, щоб вони відповідали сучасним екологічним вимогам. Тільки будівництво з нуля дозволяє зробити виробництво екологічно безпечним. Про це красномовно свідчить порівняння коксової батарей № 6, яка була збудована з нуля з двома реконструйованими конверторами та агломераційною фабрикою, на яких було здійснено реконструкцію газоочисного обладнання. Якщо коксова батарея, за виключенням незначних огріхів, в цілому відповідає європейським стандартам, то неорганізовані викиди реконструйованих потужностей конвертерного цеху та аглофабрики виглядають просто жахливо.

Отже, не зважаючи на сотні мільйонів, вкладених у модернізацію виробництва, ці заходи, якщо вони не стосуються нового будівництва, є недостатньо ефективними».

2. «Користуючись повною імпотенцією державних контролюючих органів, які неспроможні не те що притягнути підприємство до відповідальності за певні порушення  екологічного законодавства, а, навіть, правильно організувати перевірку, підприємство абсолютно безкарно порушує екологічні нормативи.

«СТАЛЬ ЗА БУДЬ-ЯКУ ЦІНУ! Саме під таким девізом ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» труїв протягом півроку мешканців міста. Звідки такий висновок? На останніх двох зустрічах з представниками громадськості пані Максименко, пояснюючи помаранчеві клуби диму над проммайданчиком металургійного виробництва, заявила, що підприємство, щоб не зменшувати обсяги виплавки сталі, та розуміючи, що незабаром доведеться зупиняти ДСПА-6 на реконструкцію, було змушене експлуатувати конвертори №№1–4,не зважаючи на аварійний стан газоходів газоочисних установок. І, навіть відкрите кримінальне провадження за заявою мешканців міста та рішення суду про проведення позапланової перевірки не дозволило екологічній інспекції здійснити таку перевірку діяльності підприємства».

Читайте также: В Кривом Роге пройдет экологический митинг

Проще говоря, работы еще для криворожских активистов-экологов – непочатый край, одним из ближайших шагов, по информации сайта, станет проведение в Кривом Роге 11-12 ноября международного экологического форума «KryvyiRihGREENStrategy. Криворізька зелена стратегія», на который приглашены Народные депутаты Украины, представители центральной власти, промышленных предприятий, общественных организаций.

Дарья Лебедева

Присоединяйтесь к группе «Обозреватель Криворожский» на Facebook, следите за обновлениями!

Читайте также
Комментарии

ОтменитьДобавить комментарий

Топ видео
все видео