Обозреватель Криворожский Новости Общество Голова УГКЦ Блаженніший Святослав звернувся до Криворізької Ради Церков

Голова УГКЦ Блаженніший Святослав звернувся до Криворізької Ради Церков

22-12-2016 16:57 579 0 Общество

Як ми вже повідомляли, 18 грудня відбулась дружня неформальна зустріч глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослава (Шевчук) з Криворізькою Радою Церков.

Читайте також: Криворізька Рада Церков зустрілась з головою УГКЦ Блаженнішим Святославом (ВІДЕО)

З посиланням на прес-службу Криворізької Ради Церков приходимо текст звернення Блаженнішого Святослава:

«Коли я тільки отримав запрошення зустрітися з Криворізькою Радою церков – одразу погодився. І дуже вдячний, що ви прийшли, що можна вас побачити, познайомитись особисто, послухати ваші болі, ваші труднощі, ваші радощі. І зі свого боку я хочу вам сказати та засвідчити свою повагу до кожного з вас. Думаю, що кожен з вас, кожна ваша спільнота віруючих людей є великим даром, зокрема для міста Кривого Рогу. Адже знаємо, як непросто тут християнське життя існувало чи розвивалося за комуністичних часів. Ми сьогодні є в такому стані духовної революції. Найперше, що хочу вам сказати: усе, що ви робите, є надзвичайно важливим. Можливо, навіть те, що ми всі маємо тут однакові труднощі. А це означає, що ми робимо правильну справу. Наступна річ, яку я хочу вам сказати: дуже є важливо, що така Рада існує, надзвичайно важливо. Тому що сьогодні люди потребують від релігійного середовища якогось такого слова надії. Слова надії, яке не може прийти ані від політиків, ані від керівників держав, ані від когось ще. Тільки від Божого Слова. Яке втілене в житті церкви. А без надії неможливо жити. Без надії просто руки опускаються. Просто ви, можливо, відчуваєте, як усі сьогодні люди справді шукають таке Слово. І та спільнота, та церква, яке це Боже Слово надії промовляє, вона стає цікавою, до неї прислухаються. І остаточно там зустрічають живого Бога. Каже Христос: «По тому пізнають люди, що ви мої учні, коли любов матимете між собою». Я думаю, що сьогоднішня наша зустріч, можливо, є таким моментом. Коли ми можемо один одного побачити. І теж дати добрий приклад людям, що ми шануємо один одного. Бо ж ми всі є різні. Кожен має свої особливості. Часом певні наші елементи не завжди поділяються іншими нашими співбратами. Але найважливіше, що ми є християни. І це робить нас братами і сестрами у Христі.

Цього року ми маємо рік ювілейний – 20 років Всеукраїнській раді церков (ВРЦ) і релігійних організацій. І мені дуже приємно, що ви на неї взоруєтесь. Всеукраїнська рада церков стала чи не єдиним майданчиком, де різні церкви могли зійтися разом і спілкуватись. Бо іншого формату міжцерковного діалогу немає. Всеукраїнська рада церков була вперше скликана в такий спосіб, щоб держава мала інструмент контролю. Але ВРЦ прожила певний етап визволення. І сьогодні вона є незалежною громадською організацією, яку деякі закордоні аналітики вважають найпотужнішою громадською організацією України. Бо де-факто вона представляє 75% населення України. Ми всі говоримо про те, що сьогодні мотором змін у суспільстві є громадянське суспільство. Але фактично церкви є найбільш структурованою частиною цього громадянського суспільства. Тому коли ми з кимось зустрічаємось, скажімо із закордонними нашими партнерами чи з різними іншими діячами, – вони завжди через нас можуть почути голос простих людей. Бо ми не представляємо, на відміну від декого, ні владу, ні олігархів, ні якісь політичні угрупування. Ми є голосом простих людей. І це є наша сила. Ось тому я дуже вітаю, що в Кривому Розі є теж такий, скажімо, візаві Всеукраїнської ради церков.

Ми завжди намагаємося говорити про те, що найважливіше завдання, яке східна католицька церква має сьогодні – це бути промоутером екуменічного діалогу. Ми є візантійського обряду, але ми не є православні. Ми є католики, але не латинського обряду. («Ми не є протестанти, але є відкриті до харизматичної течії», – додав о. Петро Куркевич). Ми в дуже цікавій позиції зараз для того, щоб шукати точку діалогу. Це те, що складає особливість саме греко-католицької церкви. Тому Українська греко-католицька церква для всіх вас буде завжди гарним партнером, добрим співбратом, на якого ви завжди можете покластися. Я думаю, що ваша співпраця тут з нашими отцями це засвідчує. Коли ми будемо виступати і боротися за якісь права – не йдеться лише про нас. Ідеться про всі церкви та релігійні організації. Бо коли ми говоримо, що ми є дискриміновані, ідеться про формування відкритого суспільства. Відкритість означає відсутність будь-яких упереджень. Якщо Кривий Ріг хоче бути сучасним європейським містом, думаю, що кожен його мешканець – чи він є багатий чи бідний, чи він говорить українською мовою чи російською, чи він належить до католицької чи протестантської, чи православної церкви – він мусить відчувати, що його права є захищені. Більше того, демократія вимірюється не тим, що права домінуючої конфесії є забезпечені, а якраз навпаки, рівень демократії в країні, в суспільстві, навіть у місті – наскільки забезпечені права найменшої громади і спільноти. Тому-то Криворізька Рада Церков, яка змагається за справедливість, – змагається за те, щоб Кривий Ріг був справді демократичним містом. Бо інакше ми попадаємо в якусь тоталітарну систему, яка тільки міняє свої кольори відповідно до тої чи іншої політичної сили, але суть лишається тою самою. Колись вона була червоною, сьогодні вона синьо-біла, якою б вона не була завтра, але суть її абсолютно не помінялась. Ми, греко-католики, будемо дуже раді бути вашими надійними партнерами. Я дуже тішуся, що така Рада Церков в Кривому Розі існує. Бажаю вам всіляких успіхів. І що наші отці будуть активними її членами – повірте мені. Господь каже: «Не бійся, мале стадо!» Хай Господь благословить кожного з вас, вашу церкву, вашу спільноту і будемо разом, разом працювати».

Віктор Короп

Читайте также
Комментарии

ОтменитьДобавить комментарий

Топ видео
все видео