Обозреватель Криворожский Новости Общество Криворізьким жінкам можна лізти в шахти

Криворізьким жінкам можна лізти в шахти

22-12-2017 10:16 2645 0 Общество
Криворізьким жінкам можна лізти в шахти

МОЗ скасував перелік заборонених для жінок професій.

Наказ МОЗ №256 встановлював 450 професій, заборонених для жінок.         

В Україні скасували наказ Міністерства охорони здоров'я №256 "Про затвердження Переліку важких робіт і робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці жінок". Про це повідомила народний депутат від фракції "Самопоміч" Ірина Суслова на своїй сторінці у Facebook.

"Перемога "під ялинку"! Ганебний наказ МОЗ №256 скасовано! Багатомісячна боротьба, яка почалася в квітні з флешмобу "Жінка може все", увінчалася успіхом!" - написала вона.

Читайте також: На «Сухой Балке» охрана заставляет женщин раздеваться

Зазначимо, що наказ МОЗ №256 встановлював 450 професій, заборонених для жінок. До переліку входили ливарні роботи, роботи зі свинцем, загальні професії чорної і кольорової металургії, загальні професії електротехнічного виробництва, електронної техніки, а також хімічного виробництва, гумових сумішей та їх переробки, лісозаготівельні роботи, виробництво цементу, загальні професії виробництва текстилю, харчової продукції, хлібопекарського виробництва, тютюново-махорочного і ферментаційного виробництва та роботи, пов'язані із застосуванням свинцевих сплавів.

"Скасування наказу має стати першим кроком на шляху до недопущення дискримінації жінок у трудових відносинах. Далі - створення безпечних умов праці для всіх людей, незалежно від статі, боротьба з гендерною сегрегацією при працевлаштуванні та подолання сексизму на роботі", - написала нардеп.

Зауважимо, наказ №256 датовано 1993 роком. Існує ще наказ №241, яким зафіксовано норми підіймання вантажів для жінок, які складають 7-10 кг.

Джерело: www.112.ua

Підписуйтесь на канал «Оглядач Криворізький» в Telegram, і будьте в курсі подій свого міста!

Приєднуйтесь до сторінки «Оглядач Криворізький» на Facebook, слідкуйте за оновленнями! 

Читайте также
Комментарии

ОтменитьДобавить комментарий

Топ видео
все видео