Обозреватель Криворожский Новости Общество Нотаріус інформує. Способи переоформлення майна на іншу особу з правом довічного проживання

Нотаріус інформує. Способи переоформлення майна на іншу особу з правом довічного проживання

06-10-2016 16:47 1810 0 Общество

Які є можливі способи переоформлення майна (квартири, будинку тощо) на іншу особу з умовами, що забезпечуватимуть право власника (відчужувача) проживати у вказаному житлі та/або забороняють його продавати (дарувати тощо) за життя власника?

Читайте также: Нотаріус інформує. Пам’ятка при складанні заповіту

До таких способів можна віднести укладення спадкового договору або договору довічного утримання. За спадковим договором набувач зобов’язується виконувати розпорядження відчужувача (певна дія майнового або немайнового характеру до смерті відчужувача або після його смерті), і лише після смерті відчужувача набуває право власності на його майно. Задля забезпечення виконання вказаного договору нотаріусом одночасно при посвідченні вказаного договору накладається заборона відчуження майна, яка знімається після смерті відчужувача. Крім цього відчужувач має право призначити особу, яка буде здійснювати контроль за виконанням спадкового договору після його смерті.

Читайте также: Нотаріус інформує. Строки та документи для оформлення спадщини?

За договором довічного утримання у власність передається житловий будинок, квартира або їх частина, інше нерухоме майно або рухоме майно, яке має значну цінність, взамін чого набувач зобов’язується забезпечувати відчужувача (власника) матеріальним забезпеченням та (або) доглядом довічно з їх конкретизуванням або без такого, у тому числі набувач може бути зобов’язаний забезпечити відчужувача або третю особу житлом у будинку (квартирі), який йому переданий за договором довічного утримання (догляду). Незалежно від умов договору набувач зобов’язаний у разі смерті відчужувача поховати його. Так само, як і при укладанні спадкового договору, нотаріус одночасно з посвідченням вказаного договору накладає заборону відчуження майна, яка знімається після смерті відчужувача.

Читайте также: Нотаріус інформує. У кого оформляти спадщину?

Чи можливо посвідчити договір дарування житла з правом довічного проживання у ньому?

Це питання при консультаціях дуже популярне, але на жаль, у зв’язку з тим, що договір дарування за своїм визначенням є безоплатним і безумовним, будь-які застереження та/або умови, визначені у договорі дарування, неможливі, оскільки обов’язок обдаровуваного вчинити на користь дарувальника будь-яку дію майнового або немайнового характеру, не є договором дарування. Тому при укладанні вказаного договору власник повинен знати, що обдаровуваний взамін отриманого ним майна йому нічим не зобов’язаний, будь-які домо вленості, скажімо так, лише на совісті обдаровуваного.

Читайте также: Чи можна вірити нотаріусам? (ВІДЕО)

Приватний нотаріус СНІЖКО Дмитро Віталійович

Адреса: 50000, м. Кривий Ріг, пр-т Поштовий, 1 (пр-т Карла Маркса)

Тел.: (056) 462-97-77, ‎(056) 462-90-90, моб. ‎(096) 671-64-44

Читайте также
Комментарии

ОтменитьДобавить комментарий

Топ видео
все видео