Обозреватель Криворожский Новости Общество Нотаріус інформує. У кого оформляти спадщину?

Нотаріус інформує. У кого оформляти спадщину?

25-08-2016 15:20 3164 0 Общество

1. До якого нотаріуса необхідно звертатись при оформленні спадщини, до державного чи приватного?

Так, дійсно, у багатьох справді ще існує думка, що спадщину можуть оформити лише державні нотаріуси. Але з 01 червня 2009 року приватним нотаріусам надано право оформляти спадщину. Будь-яких обмежень у повноваженнях приватних нотаріусів у порівнянні з державними нотаріальними конторами немає. Нотаріуса для оформлення своїх спадкових прав обирає сам клієнт в межах нотаріального округу, в якому мав останнє місце проживання (реєстрації) спадкодавець (для державних контор – за районом обслуговування, для приватних нотаріусів – міський округ (якщо місце проживання було зареєстровано на день смерті у м. Кривому Розі незалежно від району міста) та районний округ (Криворізький, Широківський і т.д.). Тобто мешканці Кривого Рогу можуть звернутися до будь якого приватного нотаріуса у місті.

2. Якщо спадкова справа вже заведена у державного нотаріуса, чи можливо цю спадкову справу забрати і звернутися до приватного нотаріуса для подальшого оформлення спадкових прав.

Спадкова справа на майно та майнові права спадкодавця на території України може бути заведена тільки одна. Будь-яка передача спадкової справи, її закриття через невподобання нотаріуса неможлива. Оформлення усього спадкового майна (квартири, будинку грошових вкладів) після спадкодавця здійснюється лише тим нотаріусом, у якого заведена спадкова справа. Тому перед  тим, як звертатись до нотаріуса при заведенні спадкової справи, проконсультуйтесь заздалегідь щодо вартості його послуг та документів, необхідних для оформлення своїх спадкових прав.

У наступному випуску ми розглянемо такі питання: 

  1. Після прийняття спадщини у який строк необхідно звернутись до нотаріуса для оформлення спадщини?
  2. Що необхідно для заведення спадкової справи, чи можливо подати заяву про прийняття спадщини за довіреністю, якщо немає можливості особисто подати заяву про прийняття спадщини? Які документи потрібно надати нотаріусу для того, щоб прийняти спадщину?

Приватний нотаріус СНІЖКО Дмитро Віталійович

Адреса: 50000, м. Кривий Ріг, пр-т Поштовий, 1 (пр-т Карла Маркса)

Тел.: (056) 462-97-77, ‎(056) 462-90-90, моб. ‎(096) 671-64-44

Читайте также
Комментарии

ОтменитьДобавить комментарий

Топ видео
все видео