Обозреватель Криворожский Новости Общество Прокуратура підозрює криворізькі ГОКи у фіктивних схемах з Курченком

Прокуратура підозрює криворізькі ГОКи у фіктивних схемах з Курченком

20-12-2016 13:10 1677 0 Общество

Прокуратура Дніпропетровської області підозрює Північний, Інгулецький та Центральний гірничо-збагачувальні комбінати у проведенні безтоварних операцій з ТОВ «Газ Україна-2020», що призвело до неприховування податку на прибуток в сумі 214,14 млн грн.

Про це стало відомо з ухвал Дзержинського райсуду Кривого Рогу Дніпропетровської області, куди слідчий звернувся з клопотанням в рамках розслідування кримінального провадження №42016040000000342 від 11 квітня 2016 року.


Слідство встановило, що в 2013-2014 роках згадані ГЗК за фіктивними контрактами перерахували «Газ Україна-2020» гроші, що дозволило занизити їм податок на прибуток. За документами, фірма поставляла на підприємства дизпаливо, кожна угода була на декілька десятків мільйонів гривень. Але дані «Укрзалізниці» свідчать,  що в зазначений час на гірничо-збагачувальні комбінати залізницею паливо-мастильні матеріали від «Газ Україна–2020» не поставлялися.

Читайте також: Что связывает Новинского и Вилкула?


Прокуратура звернулася в суд з клопотаннями провести виїзні документальні перевірки низки фірм на предмет встановлення, чи поставляли вони дизпаливо на згадані ГЗК. Мова йде про ТОВ «Торговий дім Ветек», ТОВ «Нєфтек», ТОВ «Оленерго», ТОВ «Експрес ТН» та ТОВ «ТК Інтеграл». Суд ці клопотання задовольнив.

Читайте також: Горсовет Кривого Рога разрешили обыскать из-за олигарха Новинского


ПАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат», ПрАТ «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат» і ПАТ «Інгулецький гірничо-збагачувальнйи комбінат» входять до групи «Метінвест», яка належить групі «СКМ» (71,24%) Ріната Ахметова і «Смарт-холдинг» (23,76%) Вадима Новінського.


У квітні 2015 року Червонозаводський райсуд Харкова визнав власника ТОВ «Газ Україна-2020» Андрія Кашкіна винним у веденні фіктивного підприємництва та оштрафував його на 51 тис грн. Слідство встановило, що фірма входила до організованої злочинної групи під керівництвом Сергія Курченка, якого нині оголошено в міжнародний розшук.


ТОВ «Нєфтек» зареєстровано в Дніпрі на белізьку компанію «Теплікс трейд лімітед», зараз діяльність фірми припинена. ТОВ «Оленерго» зареєстроване під Києвом в селі Петропавловська Борщагівка, власниками його є Олександр Гранюк та Ольга Бачинська. Фірма зараз перебуває в процесі банкрутства.


ТОВ «Експрес ТН» зареєстроване в Світловодську Кіровоградської області на місцевого мешканця Олексадра Уханова. ТОВ «ТК «Інтеграл» зареєстрована у Львові, бенефіціаром вказаний громадянин Великобританії Вікенс Мартін Джон. Мажоритарним власником ТОВ «Торговий дім Ветек» є «Ветек трейдинг лімітед», яка зареєстрована на Кіпрі. Раніше Курченко офіційно займав посаду голови наглядової ради групи компаній «Ветек»

З ухвалою можно ознайомитися тут 

Віктор Короп

Читайте также
Комментарии

ОтменитьДобавить комментарий

Топ видео
все видео