Обозреватель Криворожский Новости Общество Що змінилось при оформленні документів у нотаріуса протягом 2016 року?

Що змінилось при оформленні документів у нотаріуса протягом 2016 року?

21-12-2016 14:12 667 0 Общество

Які зміни відбулися при оформленні документів у нотаріуса та порядку надання документів для вчинення нотаріальних дій?

З початку 2016 року при здійсненні державної реєстрації прав на майно (на квартиру, будинок, земельну ділянку тощо), що пов’язані з набуттям права власності на нього (дарування, купівля-продаж, спадщина і т.д.), документом, що підтверджував проведену реєстрацію, була інформаційна довідка, проставлення підпису та печатки на якій не передбачалося. Такі нововведення приймалися з недовірою, адже існує усталена практика того, що наявність на документі печатки та підпису посадової особи надає документові так званої «гарантії» його дійсності. Нещодавно з прийняттям антирейдерського закону замість інформаційної довідки було повернуто витяг, що формується у результаті здійсненої реєстрації, який роздруковується на папері, без використання будь-яких спеціальних бланків, та скріплюється підписом та печаткою державного реєстратора (нотаріуса).

Читайте також: Чи можна вірити нотаріусам? (ВІДЕО)


Також нововведення торкнулися і питання реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання особи (прописки/виписки), порядку надання довідок з місця проживання особи та/або про зареєстрованих осіб у житловому приміщенні за відповідною адресою.

З квітня 2016 року пропискою/випискою, наданням довідок, необхідних для оформлення нотаріальних дій у нотаріуса, у тому числі для договорів купівлі-продажу, дарування, оформлення спадкових справ тощо, займаються відділи реєстрації виконкомів залежно від району, тобто відповідний виконком залежно від району міста, до якого відноситься адреса місця проживання та/або реєстрації.

Читайте також: Нотаріус інформує. У кого оформляти спадщину?

Чи впливає продаж майна (квартири, будинку) на повернення одержаної субсидії?


Насправді потрібно розуміти той факт, що субсидія є безповоротною державною допомогою, тому продаж майна і отримання грошей в результаті цього продажу не тягне за собою необхідності повернення коштів, що були субсидійовані на сплату житлово-комунальних послуг. Будь-яких додаткових перевірок чи документів з приводу отриманої субсидії нотаріусом при посвідченні договорів відчуження майна не здійснюється та не витребовуються, жодних вимог закону, щоб зобов’язували нотаріуса вчиняти певного роду таких дій не існує. Також нотаріус при посвідченні відповідних договорів ніякої інформації до відповідного відділу соціального забезпечення стосовно отриманого доходу від продажу майна не надає.

Читайте також: Скасування заповіту, дарування після смерті та генеральна довіреність. Руйнуємо стереотипи

Приватний нотаріус СНІЖКО Дмитро Віталійович

Адреса: 50000, м. Кривий Ріг, пр-т Поштовий, 1 (пр-т Карла Маркса)

Тел.: (056) 462-97-77, ‎(056) 462-90-90, моб. ‎(096) 671-64-44

Читайте также
Комментарии

ОтменитьДобавить комментарий

Топ видео
все видео