Обозреватель Криворожский Новости Общество В Кривом Роге появилось еще одно предприятие, травящее горожан

В Кривом Роге появилось еще одно предприятие, травящее горожан

19-07-2017 09:58 1190 0 Общество

Предприятие ООО «Метинвест – Криворожский ремонтно-механический завод» намерено в 1,5 раза увеличить свои выбросы в атмосферу.

Об этом сообщается на странице Коалиции общественных организаций «Досить труїти Кривий Ріг» в социальной сети Фейсбук.

Как написано в сообщении: «Громадськість висловила занепокоєність тим, що з 17.12.2016 р. функціонує фактично нове підприємство у складі корпорації Метінвест, яке користується Дозволом на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, що був виданий колишньому підприємству, на тій лише підставі, що той Дозвіл дійсний до 16.05.2018 р. і територія та сама. 

Представник місцевих органів влади проінформувала присутніх, що підприємство планує збільшити викиди майже у півтора рази при тому, що міська Програма вимагає поступового скорочення викидів. Вважаємо, зауваження представників підприємства про ретельнішу інвентаризацію джерел викидів та збільшення об’ємів виробництва не є аргументами, тим більше, що жодної нової ГОУ не передбачено. 

Читайте также: Криворізький Арселор перший у ТОП-100 підприємств-забруднювачів

Досить багато зауважень й про проведення відомчого контролю джерел викидів. Лабораторія підприємства не має повноважень на здійснення таких видів метрологічних робіт. Тому викиди контролюються сторонніми організаціями за договором. Цьогоріч цим займається київське підприємство ЦЕРН. І вони провели відомчий контроль одночасно з інвентарізацією, що не є беззаперечним. Але найголовніше – це відсутність контролю виконання заходів при настанні НМУ. Підприємство проводить виміри і надає звіт тільки по стацпосту, а має контролювати ефективність проведення заходів, які передбачені Дозволом на викиди, ще й на основних джерелах викидів.

Навряд представники київского підприємства при отриманні повідомлення про настання НМУ у Кривому Розі встигнуть приїхати та проконтролювати бодай одне джерело КРМЗ. Тож на слуханнях було висловлене побажання до підприємства вирішити питання здійснення лабораторного контролю викидів від стаціонарних джерел КРМЗ, особливо у період НМУ, організаціями, які зможуть більш оперативно реагувати на сповіщення. Тим більше, що зараз підприємство належить до системи Метінвесту, який має набагато більше можливостей щодо вирішення цього питання».

Читайте также: Днепропетровская область возглавила пятерку самых загрязненных областей Украины

Отмечается, протокол по результатам проведенных общественных слушаний, Коалиция общественных организаций от «Метинвеста» так и не получила. Вполне возможно, что отстаивать право криворожан, а в особенности жителей Саксаганского района, в котором расположено данное предприятие юристам-общественникам придется в суде.

Анна Коваль 

Присоединяйтесь к группе «Обозреватель Криворожский» на Facebook, следите за обновлениями!

Читайте также
Комментарии

ОтменитьДобавить комментарий

Топ видео
все видео