Обозреватель Криворожский Новости Общество В Кривому Розі розпочнуть видавати біометричні паспорти

В Кривому Розі розпочнуть видавати біометричні паспорти

25-07-2017 16:22 1871 0 Общество

Сьогодні у Центрі адміністративних послуг «Віза» відбулась презентація пілотного на Дніпропетровщині проекту виконкому Криворізької міської ради із видачі біометричних паспортів громадянам України.

Кривий Ріг – перше і поки єдине місто на Дніпропетровщині, яке одержало повноваження від Державної міграційної служби України з видачі біометричних паспортів громадянам України (до речі – в Україні їх видають тільки у ЦНАПах 9 міст (Київ, Вінниця, Львів, Луцьк, Івано-Франківськ, Одесса, Харків, Маріуполь, Біла Церква).

Цій події передувала серйозна багатомісячна робота з закупівлі за кошти міського бюджету через систему PROZZORO спеціального сучасного технологічного обладнання, підготовки відповідних кадрів, одержання всіх дозволів та погоджень від центральних органів влади, підписання на засіданні виконкому міської ради 12.07.2017 Меморандуму про взаємодію у сфері надання якісних адміністративних, інших публічних послуг мешканцям міста Кривого Рогу між виконавчим комітетом Криворізької міської ради та Головним управлінням Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області.

Читайте также: В Кривом Роге начали выдачу электронных паспортов. Принудительной замены не будет

В Центрі адміністративних послуг «Віза» сьогодні почали приймати 4 адміністратора з паспортних питань на 2-х робочих станціях (до речі в 7-х районах міста від Державної міграційної служби України – організовано 10 робочих станцій) – в тестовому режимі протягом місяця. Процедура з оформлення паспортів – складна і тривала (на 1 відвідувача – до 30 хв.) – такі вимоги встановлені законодавством.

Зрозуміло, що 2-ма станціями у виконкомі міської ради проблему з видачі біометричних паспортів не зняти – бо дуже великий попит у зв’язку з безвізом: в день до 7 служб ДМС звертається до 300 осіб. Уже видано з початку року понад 60 тис. біометричних паспортів. Тому, ця нова послуга Центру «Віза» - крок, спрямований на підвищення якості обслуговування криворіжців у виконкомі Криворізької  міської ради.

Разом з цим, продовжується робота з центральними органами влади України щодо одержання цих повноважень і виконкомами районних у місті рад.

Читайте также: Верховная Рада утвердила новые биометрические паспорта

Нормативними актами Уряду встановлено і плату за одержання паспортів:

Криворіжці мають знати, що різні посередники, туристичні фірми, тощо (які рекламують себе для криворіжців) – не мають повноважень з видачі паспортів. Повноваження є лише у ЦНАПів, Державної міграційної служби України, ДП «Документ».

Довідково:

За інформацією Державної міграційної служби України, в державі вже оформлено понад 4 млн. біометричних паспортів для виїзду за кордон, з них понад 1,7 млн – у 2017 році.

Через поєднання двох факторів- сезонне зростання попиту та ажіотаж, пов'язаний із запровадженням безвізового режиму України з ЄС, починаючи з травня попит на закордонні паспорти різко зріс. Щоденно видається 20-22 тис. біометричних паспортів. ДП «Поліграфкомбінат «Україна», підприємством по виготовленню цінних паперів, в якому персоналізуються дані та друкуються самі документи, тільки в липні на замовлення ДМС виготовлено майже 186 тис закордонних паспортів.

Читайте также: Встановлена нова ціна виготовлення національного і закордонного паспорту – і ні копійки більше!

Державна міграційна служба України з ДП «Поліграфкомбінат «Україна» опублікували спільне звернення, що через високий попит на закордонні паспорти  можливі затримки строків видачі документів. Дізнатися про стан оформлення та друку документа можна за допомогою електронного сервіса на офіційному веб-сайті ДМС України (dmsu.gov.ua); дані сервіса оновлюються тричі на день.

За їх прогнозами, попит на закордонні паспорти має знизитися вже у другій половині липня – на початку серпня (як це відбувається щороку наприкінці туристичного літнього сезону), тому громадянам, які не планують подорожувати за кордон у найближчі місяці, у міграційній службі радять не стояти у чергах, а зачекати кілька тижнів, та оформити документи у значно більш комфортних умовах.

Приєднуйтесь до групи «Оглядач Криворізький» на Facebook, слідкуйте за оновленнями!

Читайте также
Комментарии

ОтменитьДобавить комментарий

Топ видео
все видео