Обозреватель Криворожский Новости Общество Злочини в ПНД дозволив розслідувати суд

Злочини в ПНД дозволив розслідувати суд

27-12-2017 13:04 2076 0 Общество

Тернівський суд задовольнив прохання слідчих СВ Тернівського ВП КВП ГУНП в Дніпропетровській області, та надав доступ до документів за період з 01 січня 2017 року по 15 грудня 2017 року, які знаходяться в КЗ «Криворізький психоневрологічний інтернат ДОР».

Про це у Facebook повідомила помічник депутата Криворізької міськради Тетяна Коріненко.

Як пише вона, «"Секретна" установа на запит слідчого, раніше, відмовила у наданні доступу "В порядку ст. 93 КПК України слідчий 03.10.2017 року звернулась із запитом до КЗ «Криворізький психоневрологічний інтернат» про надання вказаної інформації, на який надійшла відповідь про те, що тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді"»

Нагадаємо, що у серпні 2017 року заклад відвідала моніторингова група Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Побачене шокувало: на той час там перебувало 263 чоловіки і 5 жінок. У житлових кімнатах мешкали по двоє-четверо підопічних. Лише у частині кімнат знаходилися необхідні меблі, і лише у деяких кімнатах – побутова техніка. Пацієнти були одягнуті в дрантя.

Читайте також: Як порушуються права людини в Криворізькому психоневрологічному інтернаті

Попри те, що на складі виявлено 1420 рулонів туалетного паперу, переважна більшість підопічних стверджували, що вони або купують його за власні кошти, або не використовують його взагалі. Зубні щітки та паста були відсутні, в одному з відділень для всіх підопічних був один шматок мила і декілька мочалок, які через тривале використання мали темно-коричневий колір. Єдина розвага – перегляд телепередач, але й цього позбавлені ліжково-хворі. Вони роками лежать у ліжках. Найщасливішими подіями в їх житті є миття у банний день або спілкування з перукарем.

При цьому в інтернаті є підсобне господарство, на якому без спецодягу працюють пацієнти, не одержуючи заробітної плати. На фермі вирощують 65 телят та корів. Щоденно на харчоблок передається по 55 літрів молока, фактично по 4 літри з корови в день, і це виглядає досить дивно, тому що будь-який житель села знає, що 3 літри молока в день дає коза, але не корова. 

Зараз розслідуванням діяльності «бізнесменів-рабовласників від медицини» ретельно займається поліція. Яким буде його остаточний результат, покаже час.

Дарина Лебедєва

Підписуйтесь на канал «Оглядач Криворізький» в Telegram, і будьте в курсі подій свого міста!

Приєднуйтесь до сторінки «Оглядач Криворізький» на Facebook, слідкуйте за оновленнями!

Читайте также
Комментарии

ОтменитьДобавить комментарий

все видео