Обозреватель Криворожский Новости Общество Нотаріус інформує. Що змінилось у сфері реєстрації прав?

Нотаріус інформує. Що змінилось у сфері реєстрації прав?

19-09-2016 16:06 771 0 Общество

1. Чи потрібно здійснити повторну реєстрацію документів на житло (квартиру, будинок тощо), реєстрація яких проводилась ще за часів БТІ, у зв'язку з запровадженням нового Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, реєстрація в якому здійснюється з 2013 року?

Усі документи, право власності на яких зареєстровано відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення, тобто до 1 січня 2013 року, є дійсними. Така реєстрація здійснювалася БТІ шляхом проставлення реєстраційного штампу на документі, що посвідчує право власності та/або видачі витягу про реєстрацію права власності. Додаткової реєстрації у "новому" Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно проводити не потрібно. У випадку продажу, дарування, оформлення спадкових прав тощо вказана реєстрація БТІ є чинною і не потребує додаткового погодження. 

2. Чи треба найближчим часом переоформлювати документи, якщо змінилась назва вулиці?

Також додатково хотілося зупинитись на новій "хвилі паніки" щодо необхідності зміни документів у зв'язку з перейменуванням вулиць. Документи, що посвідчують право власності на майно, де вказані старі назви вулиць, залишаються дійсними. У випадку переоформлення прав власності на іншу особу (продаж, дарування, спадкування тощо), у нового власника буде вже зазначена нова назва вулиці.

3. Нещодавно у ЗМІ поширювалася інформація про нововведення у сфері оцінки майна, які з 1 листопада призведуть до неможливості здійснювати угоди дарування та спадщини. Чи дійсно це так?

Така інформація є хибною. Як і раніше, у випадку необ- хідності здійснення оціню- вання майна для дарування та/або для оформлення спадкових прав, є мож- ливість звернутися до суб- 'єкта оціночної діяльності, якому надано доступ до реє- страції звітів в Єдиній базі звітів про оцінку майна для цілей оподаткування. Будь- які обмеження в їх діяль- ності, незалежно від мети проведення оцінювання майна, відсутні.

У наступному випуску ми розглянемо такі питання: 

• Пам'ятка при складанні заповіту

Приватний нотаріус СНІЖКО Дмитро Віталійович

Адреса: 50000, м. Кривий Ріг, пр-т Поштовий, 1 (пр-т Карла Маркса)

Тел.: (056) 462-97-77, ‎(056) 462-90-90, моб. ‎(096) 671-64-44

Читайте также
Комментарии

ОтменитьДобавить комментарий

Топ видео
все видео