Обозреватель Криворожский Новости Общество У Кривому Розі відкрили Ресурсний центр підтримки ОСББ (ФОТО)

У Кривому Розі відкрили Ресурсний центр підтримки ОСББ (ФОТО)

14-11-2016 18:53 1487 0 Общество

12 листопада у Кривому Розі відбулась знакова подія для мешканців багатоповерхівок міста – розпочав свою роботу «Ресурсний центр щодо підтримки, розвитку та захисту ОСББ».

Раніше, у жовтні 2016 року, відкрило свої двері Інше Об'єднання Юридичних Осіб «Асоціація ОСББ «Місто Новацій»,яке було створено з метою захисту та представлення спільних інтересів об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Читайте также: СРОЧНО! Поможем вернуть Анастасии зрение!

Статут молодої Асоціації передбачає напрацювання єдиної політики розвитку ОСББ та створення ресурсної платформи щодо співробітництва, обміну досвідом між ними, у тому числі й шляхом залучення громадського сектору.

Саме такою платформою й став Ресурсний центр, який увібрав досвід інших міст та всеукраїнських громадських організацій. Відкриття центру стало можливим завдяки сприянню Олени Кравченко з ГО «Фонд «Професійного розвитку» та підтримці органів виконавчої влади.

Читайте также: Криворіжців навчали ресурсозбереженню у житловому секторі

Під час презентації представники діючих та новостворених ОСББ ознайомились з метою та напрямками діяльності як Ресурсного центру, так й Асоціації в цілому.

За словами Голови Ради ІОЮО «Асоціації ОСББ «Місто Новацій» Дениса Скворцова, створення платформи для спілкування та обміну досвідом серед голів правління ОСББ в місті Кривому Розі було питанням часу, оскільки реєстрація ОСББ – це перший крок у будівництві інституту ефективного власника.

Читайте также: Криворізька енергоефективність: мрія чи реальна перспектива?

Проблем та складностей, з якими зустрічаються як тільки створені, так і досвідчені ОСББ, дуже багато. Без існування власної місцевої платформи для юридичної підтримки вирішити ці питання доволі складно. Саме з цією метою й було створено «Асоціацію ОСББ «Місто Новацій» та Ресурсний центр, де будь-яке ОСББ може отримати безкоштовну дієву допомогу.

Одним із завдань, яке ставлять перед собою співробітники Ресурсного центру, є допомога занедбаному житловому фонду у підвищені енергоефективності будівель. Інформаційну підтримку у цьому питанні надаватимуть експерти Громадянської мережі ОПОРА та фахівці Громадського об’єднання «GreenEnergy».

Зокрема, Андрій Коваль, директор ГО «GreenEnergy», розповідаючи про цілі діяльності, запропонував присутнім скористатись безкоштовними послугами енергоаудитора, які надає його організація, для того, щоб зрозуміти, з чого та в якій послідовності потрібно розпочинати термомодернізацію житла.

Читайте также: У Кривому Розі з’ясовували можливості та перепони для енергоефективності міста

Місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Вадим Головченко розповів про головні заходи з енергозбереження, яких потребує кожен будинок, та про діючі програми підтримки населення щодо впровадження енергоефективних проектів. Активіст поділився власним досвідом залучення муніципальних коштів на потреби для реновації багатоповерхівок.

Оскільки учасники зустрічі мали безліч запитань до спікерів, жвава консультаційна робота розпочалась одразу після офіційної презентації Ресурсного центру. 

Читайте также: ОПОРА привертає увагу до впровадження енергоефективних заходів

Для загального ознайомлення представники ОПОРИ розмістили у приміщенні Ресурсного центру інформаційні буклети з порадами щодо енергозбереження у побуті, розроблені Проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

Обговоривши задачі та спільні плани сприяння роботі ОСББ, Голова Ради «Асоціації ОСББ «Місто новацій» та представники Громадянської мережі ОПОРА підписали Меморандум про співпрацю.

Источник: Громадянська мережа ОПОРА 

Читайте также
Комментарии

ОтменитьДобавить комментарий

Топ видео
все видео