Обозреватель Криворожский Новости Общество Запитання по заповіту

Запитання по заповіту

08-11-2016 16:49 889 0 Общество

1. Якщо особа, якою було складено заповіт, згодом стала недієздатною, яким чином можливо скасувати вказаний заповіт? І чи вва- жається він чинним у разі втрати дієздатності осо- бою, яка склала заповіт?

- Заповідач на момент складання заповіту має бути дієздатним, тобто усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними. Якщо після того, як було складено заповіт, особою втрачено дієздатність, то ніяким чином це не впливає на його дійсність, він вважається чинним і скасування його через недієздатний стан особи є неможливим. У той же час заповіт, складений недієздатною особою, є недійсним, якщо навіть в подальшому ця особа стане дієздатною. Взагалі заповіт має персоналізований характер, його зміна і скасування, або складання нового замість попереднього можлива лише за бажанням самої особи, представництво при складанні цього документу не допускається, а саме якщо навіть у недієздатної особи або обмежено дієздатної особи є опікун чи піклувальник, то вчиняти від імені цієї особи будь-які із вищезазначених дій неможливо.

2. Якщо заповіт складено на конкретно визначене майно, але у спадкодавця крім цього майна є інше майно, яким чином воно буде спадкуватися?

-Якщо заповідач у заповіті зробив розпорядження щодо конкретно визначеного майна, то інше майно, що не залишилося неохопленим заповітом, успадковується спадкоємцями за законом на загальних підставах. При цьому право на отримання частки у спадковому майні, не охопленому заповітом, мають спадкоємці, які зазначені у заповіті як спадкоємці за заповітом, однак є також спадкоємцями за законом. Для прикладу, якщо мати залишила за заповітом квартиру своєму синові, але крім цього в неї ще наявний грошовий вклад, то син успадковує цей вклад поряд з іншими спадкоємцями першої черги. 

 3.Чи можливо в заповіті вказати додаткового спад- коємця («запасного») у випадку, якщо основний спадкоємець з якихось причин не прийме спадщину? 

- Так, складаючи заповіт, заповідач має право додатково, на випадок, якщо «основний» спадкоємець за заповітом помре раніше заповідача, або не прийме спадщину своєчасно, або відмовиться від неї, або буде усунений від спадкування, або якщо не настане умова, вказана в заповіті, складеному з умовою, може вказати іншу особу або осіб, до якого (яких) перейде спадкове майно, зазначене у заповіті.

Приватний нотаріус СНІЖКО Дмитро Віталійович

Адреса: 50000, м. Кривий Ріг, пр-т Поштовий, 1 (пр-т Карла Маркса)

Тел.: (056) 462-97-77, ‎(056) 462-90-90, моб. ‎(096) 671-64-44

Читайте также
Комментарии

ОтменитьДобавить комментарий

Топ видео
все видео