Обозреватель Криворожский Новости Общество Кривой Рог - город петиций

Кривой Рог - город петиций

05-12-2016 13:43 1166 0 Общество
Кривой Рог - город петиций

В Кривом Роге стремительно набирает обороты один из инструментов влияния на местную власть — электронные петиции.

За короткий период три петиции набрали необходимое количество голосов для из рассмотрения на внеочередной сессии городского совета. Это петиции про разрешение автономного отопления, про льготный проезд школьникам и запрет повышения стоимости проезда.

В петиции про автономное отопление, которая набрала 544 голоса, ее автор Баранов Сергей требует следущее:
«...разрешить всем жителям города Кривой Рог, отказываться от централизованного отопления и устанавливать автономное отопление. Это позволит экономить и природные ресурсы, и сберегать экологию нашей планеты, а так же позволит существенно экономить семейный бюджет».

Читайте также: А с числом подписей для петиций у «отцов города» в Кривом Роге не прокатило

Петиция про «Льготный проезд школьникам в общественном транспорте в г. Кривой Рог» (автор Князев Николай) призывает рассмотреть и проголосовать за предоставление детям в возрасте от 6 до 16 лет право на льготный проезд в общественном транспорте на весь учебный период. Предполагается, что льготы будут действовать с 1 сентября по 1 июня на всем городском транспорте и автотранспорте в сельской местности. Петиция набрала ровно 500 голосов.

Читайте также: С сайта электронных петиций Криворожского горсовета и горисполкома «воруют» голоса

Наибольшее количество голосов - 716, собрала петиция «Про заборону підвищення вартості проїзду», что можно связать с последними скандальными общественными слушаниями, на которых было принято решение о повышении стоимости проезда в маршрутках до 6 гривен и в электротранспорте до 2,5 гривен.
В петиции автора Кравцовой Анастасии говорится:

«Кривий Ріг є одним з найдовших міст у Європі. За таких умов питання громадського транспорту має важливе значення у житті кожного містянина. Наразі наша транспортна система складається з застарілих трамваїв та тролейбусів, декількох автобусів великої місткості та маршруток. Саме останній вид транспорту є найбільш розповсюдженим та масовим, у нашому місті йому просто немає альтернативи. Що ми маємо?

Читайте также: Заборонити шансон в громадському транспорті запропонували в Кривому Розі

1. Переобладнані вантажні машини, з вузькими проходами, щільно розміщеними один до одного сидіннями, брудні, з високими сходами, якими не кожний пенсіонер чи дитина може піднятись.

2. Агресивних та нахабних водіїв, які не видають квитки пасажирам та заради можливості отримати 4 грн. ладні абсолютно на все, включно з порушенням ПДД і нехтуванням безпекою пасажирів.

3. Систематичне порушення графіку перевезень. Замість того, щоб працювати у дві зміни, з ранку і до пізньої ночі, водії виїжджають вранці і допоки не стомляться. Після 21:00 на маршруті майже нікого немає. На одному лише ресурсному центрі декілька десятків скарг на недотримання перевізниками графіку.

4. Грубе порушення законодавства стосовно надання безкоштовного проїзду пільговим категоріям громадян.

Незважаючи на відверто низьку якість послуг, зараз нам пропонується суттєве, на 50%, підвищення цін на проїзд. І це в умовах тотального зубожіння населення. Дана цифра не є результатом проведених досліджень, адже вимірювання пасажиропотоку у Кривому Розі жодного разу не проводились. Ми спираємось на сумнівну статистику самих перевізників, які є зацікавленою особою і подають абсолютно нереальні цифри.

З огляду на вищесказане прошу вас:

1. Задля зниження соціальної напруженості у місті прийняти мораторій на підвищення вартості проїзду допоки не буде проведене комплексне й всебічне дослідження пасажиропотоку.

2. Провести детальне, з залученням громадських організацій та волонтерів, дослідження пасажиропотоку у місті на всіх маршрутах. Лише реальні та чесні цифри, підтверджені не лише перевізниками, але й пасажирами, мають бути основою для прийняття такого важливого рішення, як ціна проїзду у громадському транспорті».

Напомним также, что петиция о запрете шансона в маршрутных такси по состоянию на 5 декабря собрала только 206 голосов.

Очевидно, что мэрия не будет оставлять попыток по уменьшению влияния петиций на процесс принятия решений, учитывая ее попытки увеличить порог для их рассмотрения до 7000 голосов.

Ознакомиться со всеми петициями можно здесь.

Геннадий Лебедев 

Читайте также
Комментарии

ОтменитьДобавить комментарий

Топ видео
все видео