Обозреватель Криворожский Новости Общество Криворізька рада церков заявила про спробу тиску на священика

Криворізька рада церков заявила про спробу тиску на священика

11-01-2017 11:16 1497 0 Общество

ЗАЯВА КРИВОРІЗЬКОЇ РАДИ ЦЕРКОВ

щодо спроби «невідомих» сил вчинити тиск на отця Ігоря Дмитришина, члена Криворізької Ради Церков, священика Української Греко-Католицької Церкви в Кривому Розі.

Читайте також: В Кривому Розі поліція напала на церкву

5 січня 2017 р. о 22:00 на парафію УГКЦ Святої Трійці в м. Кривому Розі був вчинений напад поліції. Невідомі особи ввірвалися на подвір’я і намагалися проникнути в дім, де проживає священик із сім’єю. Полісмени звинуватили й обшукали сина священика, студента Київської трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ. Далі події розвивалися, як за добре спланованим сценарієм: у межах 5–10 хв. з’явилась «потерпіла». Після цього до полісменів долучилася опергрупа і вони до 2.00 ночі, поправши всі закони, морально тероризували всю сім’ю пароха, устигли всіх допитати, роблячи вигляд і прикриваючись тим, що це «просто розмови». За словами священика, «у кращих традиціях НКВД основним їхнім завданням було будь-якою ціною забрати у відділок сина».

Ми, члени Криворізька Рада Церков (КРЦ), священики і пастори протестантських, православних і католицьких церков, розцінюємо такі дії поліції, як свавілля та спробу тиску на церкву.

Ми довіряємо Ігор Дмитришин і підтримуємо його.

Ми суворо засуджуємо будь-які дії поліції, що суперечать законним процедурам.

Припускаємо, що ці дії можуть бути пов’язані з візитом глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) та з його зустріччю з КРЦ наприкінці 2016 року. Слова блаженнішого «Ми всі маємо тут однакові труднощі, а це означає, що ми робимо правильну справу» вважаємо пророчими. Далі Блаженніший сказав: «Коли ми будемо виступати і боротися за якісь права – не йдеться лише про нас. Ідеться про всі церкви та релігійні організації. Бо коли ми говоримо, що ми є дискриміновані, ідеться про формування відкритого суспільства. Відкритість означає відсутність будь-яких упереджень. Тому-то Криворізька Рада Церков, яка змагається за справедливість, – змагається за те, щоб Кривий Ріг був справді демократичним містом». (Повністю текст звернення тут: ЗВЕРНЕННЯ ГЛАВИ УКРАЇНСЬКОЇ ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ)

Звертаємось до керівництва поліції з вимогою провести прозоре службове розслідування задля встановлення правомочності описаних дій їхніх працівників.

Закликаємо вірних УКГЦ не боятися, і сміливо продовжувати розбудову Божого Царства в Кривому Розі, через греко-католицьку церкву, яку їм довірив Бог. Ми всі, пастори і священики КРЦ, одноголосно підтримуємо вас та засуджуємо цю провокацію й намагання залякати через тиск і звинувачення.

Ми заявляємо, що жоден тиск не зупинить нас на нашому шляху задля утвердження й захисту принципів свободи совісті та віросповідання, рівності прав усіх релігійних організацій, поширення християнських цінностей і моралі. Рада репрезентує об’єднаний голос і спільну позицію криворізьких церков, які підписали декларацію КРЦ.

- Всеукраїнська Християнська Асамблея, Александр НЕМЦЕВ 
- Всеукраїнський Союз церков християн віри євангельської-п’ятидесятників (ВСЦ ХВЄП), Віктор Степанченко
- Німецька євангелічно-лютеранська церква України (НЄЛЦУ), Олег Фишер 
- Об'єднана церква християн віри євангельської (ОЦХВЄ), Виталий Киндрат 
- Об'єднання Християнських церков «Дім Хліба», Валерий Григораш (Головуючий КРЦ)
- Римо-Католицька Церква в Україні (РКЦ), Єжи Ліс 
- Українська Греко-Католицька Церква (УГКЦ), Дмитришин Ігор 
- Українська Православна Церква Київського Патріархату (УПЦ КП), Олександр Агарков 
- Українська Уніонна Конференція Церкви адвентистів сьомого дня (УУК ЦАСД), Василенко Олег 
- Секретар Криворізької Ради Церков, Роман Морозов

Підготував Віктор Короп 

Читайте также
Комментарии

ОтменитьДобавить комментарий

Топ видео
все видео