Обозреватель Криворожский Новости Общество Общественность Кривого Рога направила письмо Лакшми Митталу: хватит нас травить

Общественность Кривого Рога направила письмо Лакшми Митталу: хватит нас травить

15-09-2017 12:31 4754 0 Общество

Общественный союз «Экологический совет Криворожья» и еще 10 общественных и благотворительных организаций Кривого Рога направили сегодня открытое письмо генеральному директору ArcelorMittal Лакшми Митталу.

Шановний пане Лакшмі Міттал! 

До Вас звертаються мешканці міста Кривий Ріг. Саме в Кривому Розі розташоване одне з найбільш технологічно застарілих та екологічно шкідливих підприємств АрселорМіттал. 

Сьогодні викиди забруднюючих речовин АрселорМіттал Кривий Ріг в атмосферне повітря щорічно складають 250-280 тисяч тонн, що становить 80-85% від усіх викидів у місті. За рік на кожного мешканця Кривого Рогу припадає 450 кг шкідливих речовин від виробництв АрселорМіттал Кривий Ріг. 

Читайте також: В Кривом Роге в воздухе летало железо (Фото)

В екологічних зобов’язаннях, передбачених договором купівлі-продажу пакету акцій ВАТ “Криворіжсталь” передбачались: 

- модернізація усіх доменних печей до 2011 року, агломераційних фабрик до 2009 року, модернізація усіх перетинів металургійного виробництва; 

- виведення з експлуатації найбільш застарілого мартенівського виробництва до 2015 року. 

Не зважаючи на це, керівництво компанії вже тричі — в 2007, 2011, та у 2016 роках — шляхом домовленостей з Урядом України та мерією Кривого Рогу переносить виконання своїх екологічних зобов’язань. В першу чергу не виведені з експлуатації, найбільше забруднюючі повітря потужності мартенівського виробництва та агломераційної фабрики металургійного виробництва. 

Чергове перенесення АрселорМіттал Кривий Ріг термінів виконання екологічних зобов’язань восени 2016 року сколихнуло бурю громадських протестів — екологи, активісти, юристи, політики, лікарі, вчителі — були змушені вийти на вулиці з єдиною вимогою — Досить Труїти Кривий Ріг. 

Не зважаючи на обіцянки керівництва компанії, в цьому році ситуація із забрудненням повітря погіршилася ще більше. Свідченням тому є практично щоденні величезні важкі клуби викидів над виробництвом, а також фото- та відео матеріали, які мешканці міста викладають в соціальних мережах. 

На сьогодні екологічна ситуація в Кривому Розі знаходиться в безпрецедентно катастрофічному стані, а ступінь суспільного обурення досягає свого піку — люди готові на рішучі заходи, щоб врятувати свої життя та життя своїх дітей від цинічного щоденного труїння.

Читайте також: У Німеччині ArcelorMittal потрапив під антимонопольне розслідування

Ми вимагаємо терміново: 

1. Вжити керівництвом АрселорМіттал Кривий Ріг невідкладних заходів по зниженню всіх неорганізованих викидів забруднюючих речовин. 

2. Неухильного дотримання підприємством термінів виконання всіх екологічних зобов’язань, відповідно до “Міської програми вирішення екологічних проблем Кривбасу і поліпшення стану навколишнього природного середовища на 20162025 рр”. 

3. Забезпечити, передбачений міжнародним (“Орхуська конвенція”) та українським законодавством (Закон України “Про охорону навколишнього середовища”, Закон України “Про Інформацію”, Закон України “Про доступ до публічної інформації”) доступ громадськості до всієї екологічної інформації підприємства: 

- первинним даним моніторингу; 

- дозвільній документації; 

- розділів Оцінки впливу на навколишнє середовище проектної документації. 

4. Доступ представників громадськості на об’єкти підприємства з метою забезпечення громадського контролю за дотриманням підприємством екологічних норм і правил. 

Читайте також: «Арселор» больше не главный загрязнитель Кривого Рога

Ступінь забруднення повітря в місті перевищує всі допустимі межі, в той час як АрселорМіттал Кривий Ріг займається маніпуляціями даних про викиди забруднюючих речовин. За допомогою ми будемо звертатися до Президента та Уряду України, в українські та закордонні ЗМІ, міжнародні правозахисні та екологічні організації з вимогами вжити заходів щоб захистити нас і наших дітей від щоденного промислового труїння. 

Ми, мешканці Кривого Рогу, об’єдналися для боротьби за свої екологічні права і маємо наміри вести її систематично і неухильно. Екологічна ситуація в Кривому Розі, причиною якої є, в першу чергу, викиди забруднюючих речовин АрселорМіттал Кривий Ріг, потребує Вашого втручання та невідкладних дій.

Джерело: УкрРудПром

Присоединяйтесь к группе «Обозреватель Криворожский» на Facebook, следите за обновлениями!

Читайте также
Комментарии

ОтменитьДобавить комментарий

Топ видео
все видео