Обозреватель Криворожский Новости Общество Опалювальний сезон. Запитання читачів-3

Опалювальний сезон. Запитання читачів-3

28-10-2016 15:22 643 0 Общество

"На початку жовтня наша родина придбала квартиру, і вже наступного місяця ми отримали «космічні платіжки» за комунальні послуги. Справа в тому, що на попереднього господаря був нарахований борг за комунальні послуги в понад 10 тисяч гривень. Прошу вас надала роз'яснення: хто повинен платити і чи мають право комунальники вимагати від мене погашення боргу попереднього господаря?"

Відповідає юрист партії «Відродження» Анастасія Янковець.

В даній ситуації рекомендую вам одразу звертатись до суду. Споживач – фізична особа, яка отримує або має намір отримати житлово-комунальну послугу, згідно зі статтею 1 Закону. Вищенаведене свідчить про персоніфікованість договорів про надання житлово-комунальних послуг, його укладення з конкретним споживачем.

Читайте також: Опалювальний сезон. Запитання читачів-2

Оскільки в законодавстві відсутня пряма норма, яка регулює дане питання, необхідно звернутися до судової практики, яка також є джерелом права. Наприклад, рішення Дніпровського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області (перша інстанція), що стосується боргів, які накопичилися за комунальні послуги інших (попередніх) власників житла. В цьому випадку особа після придбання квартири та її реєстрації у встановленому законом порядку постала перед фактом заборгованості попереднього власника зазначеної квартири за послуги теплопостачання.

Так, особа звернулася в суд з позовом до комунального підприємства, та уточнивши вимоги, просить зобов’язати КП виключити з суми заборгованості цієї особи за послуги з централізованого опалення належної їй квартири заборгованість попереднього власника (наймача) зазначеної квартири, та не включати такий борг до суми заборгованості цієї особи за послуги з теплопостачання в майбутньому.

Читайте також: Опалювальний сезон. Запитання читачів-1

Суд задовольняє позов за відомих вже підстав (з’ясованих під час всієї статі) та зазначає, що на ім’я позивача, як нового власника квартири, відповідачем (КП) має бути відкритий або переоформлений особовий рахунок на вищезазначену квартиру. При цьому в особовому рахунку на ім’я позивача з суми заборгованості зі сплати за надані послуги з теплопостачання квартири має бути виключена заборгованість попереднього власника квартири.

Читайте также
Комментарии

ОтменитьДобавить комментарий

Топ видео
все видео