Обозреватель Криворожский Новости Экономика «Слава Богу по 500». У Кривому Розі соцдопомогу отримали чиновники із десятками тисяч доларів на рахунках

«Слава Богу по 500». У Кривому Розі соцдопомогу отримали чиновники із десятками тисяч доларів на рахунках

24-06-2017 10:38 2428 0 Экономика

Чиновники з готівковими коштами понад 25 000$ та сукупним сімейним доходом понад 25 000 грн на місяць вважаються у Кривому Розі соціально вразливими категоріями. У січні 2016 року депутати підтримали ініціативу міського голови, спрямовану на захист лікарів, вчителів, пенсіонерів, інвалідів, воїнів АТО, багатодітних матерів та інших соціально вразливих категорій населення. Програмою передбачалось виділення по 500 гривень для понад 100 тисяч сімей криворіжців. Хто саме отримав допомогу і вважається у Кривому Розі вразливими категоріями, досліджували активісти Руху «Сильні громади».

На офіційному сайті депутата ВРУ, обраного по одномандатному виборчому округу №32 Андрія Гальченка опубліковане звернення 87-річної жительниці міста Кривий Ріг. «Слава Богу, что у нас в Кривом Роге еще выделяют 500 грн из городского бюджета на помощь нам из-за тарифов. А как же люди в других городах выживают?», – вважає Лариса Лозенко. Пенсіонерка отримує у місяць 1524 грн пенсії, тож за 2016 рік її дохід склав 18 288грн.

Читайте також: Криворожан оштрафовали за перенос сессии горсовета

Стаття на офіційному сайті нардепа Андрія Гальченка

Хто соціально вразливий у Кривому Розі?

Поки пенсіонери, одинокі матері та інші стояли у чергах для отримання допомоги, у органах місцевого самоврядування централізовано збирали заяви. Тож, напевно, і голові Довгинцівської районної в місті ради не довелось стояти при мінусовій температурі у черзі за 500 грн, але він їх все ж отримав.

Читайте також: Мэр приписал себе заслугу по льготному проезду?

Черга на отримання допомоги у місті Кривий Ріг, лютий 2016р

Ігор Ратінов 1984р.н., у 2006р. закінчив Криворізький технічний університет, потім не працював 3 роки, а у 2009р. розпочав кар’єру у Дніпропетровській ОДА, спочатку як головний спеціаліст, а вже за рік став виконувачем обов’язків начальника управління транспорту, зв’язку та дорожнього будівництва Дніпропетровської ОДА. З 2011 року майбутній голова району очолював два приватних товариства, а у 2015р. на чергових виборах пройшов як депутат від фракції БПП «Солідарність» у Довгинцівську району раду, де був обраний головою. У декларації Ігор Ратінов не вказав жодного члена родини, але на офіційній сторінці у соціальній мережі Фейсбук має статус «у шлюбі». Проживає у квартирі загальною площею 59,3 м2, що є власністю його та Ратінової Алли Ігорівни. Ігор Ратінов є власником 5 транспортних засобів вартість яких складає 99 000 USD. Також голова району має 37 000 USD, 25 600 EUR та 220 000 грн грошових активів та отримав заробітну плату за рік у розмірі 186 395 грн. Як представник бюджетної сфери, голова району отримав 500 грн допомоги від міста на оплату комунальних послуг.

Читайте також: Контроль за использованием бюджетных денег в Кривом Роге. Кто против?

Начальники управлінь

Заступник міського голови Андрій Полтавець разом з дружиною працюють у Криворізькій міській раді. Подружжя з сукупним доходом за 2016р. 357 462 грн, маючи у власності 3 квартири та 25 000 USD готівкою, теж вважаються у місті соціально вразливими і отримують 500 грн допомоги. Найбільший дохід серед начальників управлінь, які отримали допомогу на сплату комунальних послуг має начальник управління освіти та науки Тетяна Кріпак. Вона з родиною за 2016 рік отримала 361 249 грн загального доходу. Важко оплачувати комунальні платежі за будинок понад 200 м2 і заступнику міського голови Валентині Берлін.

Читайте також: Город потратил 45 миллионов гривен на баню для ромов? (Фото)

Сімейний підряд

Головний редактор комунальної газети «Червоний Гірник» Ігор Квочка разом з дружиною, яка працює начальником відділу преси та інформації апарату міської ради і виконкому Кривого Рогу, прописані окремо. Сім’я має дві квартири. А для сімей, що проживають окремо і мають різні рахунки для сплати комунальних послуг, передбачено двічі по 500 грн. Другу квартиру площею 42 м2 подружжя придбало у 2013р., заплативши 23 000 грн. Загальний дохід сімейства за 2016р. склав 259 181 грн.

Варто зауважити, що Ігор Квочка у своїй декларації вказав обидві суми соціальної допомоги. Його дружина задекларувала лише свою допомогу, що є порушенням.

Двічі допомогу також отримала начальниця управління екології виконкому Світлана Охотнікова та її чоловік пенсіонер Віктор Охотніков. Загальний сукупний дохід сімейства за 2016р. склав 337 038 грн, також сім’я задекларувала 20 000 USD готівкою.

Читайте також: Пострадает ли Вилкул за преступления экономического блока экс-президента Виктора Януковича

У Кривому Розі загалом багато сімей працюють династіями на місцеве самоврядування або на державні підприємства. Наприклад, син начальника відділу транспорту і зв’язку виконкому Криворізької міської ради Сергій Сиротюк працює на КП «Швидкісний трамвай». Сім’я має дві автівки Mercedes-Benz та житловий будинок, на який і отримали соціальну допомогу. Чоловік голови комітету у справах сім’ї і молоді Сергій Лавренко працює на державному підприємстві «Кривбаспромводопостачання», та при сукупному доході сім’ї в 17 649 грн на місяць, теж отримав допомогу мешканцям міста у зв’язку з підвищенням тарифів на комунальні послуги.

Найзаможніший чиновник та за сумісництвом депутат Криворізької міської ради від фракції «УКРОП», родина якого отримала допомогу – завідувач відділу з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення, мобілізаційної, оборонної та правоохоронної роботи Покровської районної у місті ради Сергій Плахотнік. Місячний дохід сім’ї складає 42 299 грн. Дохід родина отримує виключно з бюджету, бо дружина депутата працює у військовій частині 3011 НГУ.

Декларації деяких робітників бюджетної сфери та за сумісництвом депутатів перевірити не вдалося. Депутат міської ради від фракції «Опозиційний блок» Ігор Криштопа, працюючи головним лікарем КЗ «Міська лікарня №16» у своїй декларації жодного доходу не зазначив.

Читайте також: Криворожанам опять подсовывают «модернизированные» троллейбусы (Фото)

Депутат міської ради Андрій Богданов, працюючи на державному підприємстві «Укргазвидобування», запізнився з декларацією на два місяці і подав її 17 червня. Через ці порушення під час декларування були поданні скарги до НАЗК.

На що корисне можна витратити 70 млн грн?

Кривий Ріг у 2009 році зайняв почесне перше місце у рейтингу найбрудніших міст України. В різні роки та за різними рейтингами ця позиція може відрізнятися, але в першу десятку Кривий Ріг входить завжди. Частково зменшити екологічне навантаження у великих промислових містах допомагає електротранспорт. Кривий Ріг наразі знаходиться у стані транспортного колапсу, у місті працює лише один маршрут комунального автобуса, відстань руху якого в одну сторону складає 42 км, а інтервал 101-133 хв. Стан нинішнього автопарку тролейбусів у більшості випадків незадовільний, а інтервал руху на деяких маршрутах сягає 160 хв.

Читайте також: Активист предложил секретарю Криворожского горсовета прокатиться на раритетном троллейбусе (Фото)

Криворізький тролейбус, фото з соціальної мережі Facebook, користувач Tanya Asadova

На кошти, виділені міською радою для разової допомоги, можна було придбати 10 тролейбусів «Електрон», при вартості 6,33 млн грн за одиницю.

Читайте також: Криворожский депутат показал реальное состояние местного электротранспорта (Видео)

Тролейбус «Електрон»

Кривий Ріг, на відміну від Львова, знаходиться у степовій зоні України, тому поки містянам вистачає місця для організації сміттєзвалищ. Але переробка сміття могла б поліпшити екологічну ситуацію, а також сміттепереробний завод міг стати першим прибутковим комунальним підприємством у місті. Вартість будівництва такого заводу складає від 55 мільйонів євро, суми виділеної для допомоги криворіжцям не достатньо для будівництва, але це міг бути перший внесок. Нинішній мер Юрій Вілкул у програмі розвитку міста презентував будівництво цілих двох сміттепереробних заводів, будівництво планувалось з 2011 по 2015років. Через те, що мер обіцянки не дотримався містяни зібрали 500 підписів під петицією Руслана Дарийчука про будівництво заводу. На сесії міської ради заступник мера Олександр Катриченко зазначив, що інвесторів у цей проект залучити не вдалося і єдиним джерелом грошей для побудови заводу, на думку керівництва міста, є кредит.

Читайте також: «Короткое замыкание в троллейбусе – вопрос времени» – криворожанин

Якщо ж брати не такий масштабний проект, а наприклад придбання контейнерів для роздільного збору сміття, то їх можна було б закупити понад 10 000 шт.

Чи доцільним було використання 70 млн грн з бюджету на допомогу містянам для сплати комунальних платежів, кожен може оцінити самостійно. Однак мер Кривого Рогу та міська рада вважають соціально незахищеними категоріями населення родини з доходом понад 40 тис. грн на місяць, які мають кілька автівок та будинки площею 200 м2.

Координаторка руху «Сильні громади» у Кривому Розі Оля Перетятько

Читайте также
Комментарии

ОтменитьДобавить комментарий

Топ видео
все видео