Обозреватель Криворожский Новости Общество У Кривому Розі говорили про програми підтримки термомодернізації житла

У Кривому Розі говорили про програми підтримки термомодернізації житла

25-01-2017 14:27 650 0 Общество

У зимовий період, коли надворі лютують морози, хочеться, щоб у власному житлі було тепло та затишно. Нажаль, більшість багатоповерхівок Дніпропетровського регіону мають дуже низький рівень теплозбереження. Проте ситуація з подібними проблемами житла не безнадійна. Як знайти вихід з суворих реалій застарілих помешкань розказали жителям Кривого Рогу представники Громадянської мережі ОПОРА під час вуличної акції «Збережи ресурси – утепли житло».

У понеділок, 23 січня, у Саксаганському районі, рухаючись проспектом 200-річчя Кривого Рогу, активісти роздавали перехожим буклети з інформацією про державні програми підтримки населення з впровадження енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках.

Волонтери пояснювали зацікавленим городянам, як вони зможуть отримати від держави суттєву допомогу для покращення умов життя у власних висотках. Завдяки широкій телевізійній рекламній кампанії містяни ознайомлені з тим, що існує можливість фінансової участі уряду в модернізації багатоквартирних будинків. Але відсоток квартировласників, які  скористались цією програмою, доволі незначний через міфи, які побутують у суспільстві.

Читайте також: Енергоефективність – головний пріоритет для проектів місцевого розвитку Кривого Рогу

Активісти ОПОРИ розповіли, що коли співвласники багатоповерхівки об’єднуються та переходять до самоуправління шляхом створення ОСББ, вони отримують право взяти пільговий кредит та компенсацію від уряду у розмірі 40-70% для реалізації заходів, які сприятимуть підвищенню енергоефективності будівлі. Для цього їм потрібно лише звернутися до відповідного банку і надати пакет документів. Після цього можна сміливо братися до роботи.

Крім цього, у Кривому Розі для мешканців ОСББ з 2017 року діє програма співфінансування капітальних ремонтів.Вона проводиться на конкурсній основі, і за її умовами 90% кошторису проектів об’єднанняотримують від міського бюджету, 10% – гроші мешканців будинку. Заявки на участь у конкурсі можна подати до 23 лютого поточного року.

Читайте також: У Кривому Розі напрацювали механізми енергомодернізації будівель ВНЗ (ФОТО)

Роз’яснюючи особливості муніципальної та державної програм,представники ОПОРИ також нагадували перехожим про раціональні способи енергоспоживання. Зокрема провстановлення тепловідбивачів між стінами і батареями, правильнерозміщення мебліву кімнаті, прозорі штори для доступу сонячних променів у приміщення тощо.

«Населення у великих містах стурбоване збільшенням цін на комунальні послуги. Проте за роботою людям не вистачає часу для пошуку інформації, яка б допомогла зменшити використання енергії тазаощадити сімейний бюджет. Наша акція дає можливість поспілкуватися з мешканцями багатоквартирних будинків, а це покращує обізнаність та привертає увагу людей до шляхів вирішення житлових проблем. Під час короткої розмови споживачі отримують рекомендації та буклети, які допоможуть їм зосередити свій погляд на реальних способах поліпшення якості життя», –зазначив місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Вадим Головченко. 

За додатковою інформацією звертайтесь:

місцевий координатор житлово-комунальних

та енергетичних програм

Громадянської мережі ОПОРА

Вадим Головченко

тел.: +38 (067) 8506592

Читайте также
Комментарии

ОтменитьДобавить комментарий

Топ видео
все видео