Обозреватель Криворожский Новости Общество У Кривому Розі напрацювали механізми енергомодернізації будівель ВНЗ (ФОТО)

У Кривому Розі напрацювали механізми енергомодернізації будівель ВНЗ (ФОТО)

12-12-2016 16:19 642 0 Общество

10 грудня, у Міжнародний день прав людини, у приміщенні Криворізького економічного інституту КНЕУ ім. Гетьмана відбулось засідання круглого столу, присвячене проблемам енергоощадності студентських гуртожитків та учбових корпусів ВНЗ.

Участь у заході, організованому Криворізьким міським правозахисним товариством(КМПЗТ) та Громадянською мережею ОПОРА, взяли співробітники КЕІ КНЕУ,фахівці з енергоаудиту, громадські активісти.

За словами голови КМПЗТ Миколи Коробко та його заступника Олександра Чижикова Криворізьке міське правозахисне товариство входить до робочої групи неурядових екологічних організацій з питань зміни клімату (РГ НУО ПЗК). Такі неурядові організації України співпрацюють між собою з метою реалізації права громадян на життя у безпечному середовищі у зв’язку із загрозою глобальної зміни клімату.

«Питання енергоаудиту та енергоменеджменту об’єктів бюджетної сфери та підприємств України різних форм власності також пов'язані з енергоощадними технологіями та розвитком альтернативної енергетики України, і мають певною мірою доповнювати та підсилювати рішення проблем енергозбереження в країні», – зазначив Олександр Чижиков.

Читайте також: У Кривому Розі відкрили Ресурсний центр підтримки ОСББ (ФОТО)

Проблеми термомодернізації будівель вищих навчальних закладів, які наразі сягнули національного масштабу, громадські активісти обговорювали, використовуючи конкретний приклад Криворізького економічного інституту КНЕУ ім. Гетьмана.

Завідуючий кафедри економіки Ігор Шелевицький розказав, що у зв’язку з підвищенням тарифів, вже третій рік поспіль інститут неспроможний забезпечити теплом більшість учбових корпусів та гуртожитків. Наразі керівництво закладу вирішує це питання виключно шляхом організаційних змін. Для працівників установи скорочено робочий день, адміністративні служби розмістили у більш енергоощадному корпусі. Навчання студентів переведено у дистанційний режим на зимовий період. Сплачувати опалення у гуртожитках поки що вдається завдяки субсидіантам, які там проживають.

Присутні на засіданні круглого столу фахівці, юристи та громадські активісти під час жвавої дискусії надавали свої експертні пропозиції щодо нагального вирішення поставленої задачі та подальші перспективи загальної модернізації ВНЗ.

Місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Вадим Головченко порадив написати звернення до депутатів мажоритарних округів міста Кривого Рогу з проханням вплинути на проблему з опаленням на законодавчому рівні і передбачити при розгляді бюджету статті на енергомодернізацію ВНЗ; запропонувати Міністерству освіти і науки України розробити пілотний проект із впровадженням механізмів енергоощадності у КЕІ КНЕУ ім. Гетьмана; адміністрації інституту створити соціальні угоди спільної відповідальності стосовно енергоощадності для абітурієнтів, що проживатимуть у гуртожитках.

Читайте також: Криворіжців навчали ресурсозбереженню у житловому секторі

За результатами обговорень учасники висунули також наступні пропозиції:

  • Провести консультації з енергосервісними компаніями щодо співпраці з питань термомодернізації; запропонувати КЕІ КНЕУ залучити інвесторів на базі законів, прийнятих в Україні в 2016 році, для реновації гуртожитків та навчальних корпусів ВНЗ (Галочка І.М., експерт корпорації IFC).

  • Організувати курси, присвячені ефективному керуванню власністю вищих навчальних закладів ( Скворцов Д.В., юрист).

  • Запровадити комплексні заходи, спрямовані на зниження тепловитрат (Коваль В.А., енергоаудитор).

  • Навчити енергоощадності працівників служб, які забезпечують комунальні послуги вузів (Коваль А.В. , Коваль В.А., енергоаудитори).

Напрацьовані механізми та способи підвищення енергоефективності в будівлях вищих навчальних закладів учасники зустрічі передали керівництву Криворізького економічного інституту Ігорю Шелевицькому та пообіцяли зі свого боку сприяти реалізації цих пропозицій.

Прес служба 
Громадянської мережі ОПОРА
Читайте также
Комментарии

ОтменитьДобавить комментарий

Топ видео
все видео