Обозреватель Криворожский Новости Общество У Кривому Розі обговорили реалізацію енергоефективних проектів у будівлях ОСББ

У Кривому Розі обговорили реалізацію енергоефективних проектів у будівлях ОСББ

30-06-2017 12:10 525 0 Общество

Актуальну проблему несвоєчасних виплат субсидій обговорювали у Кривому Розі в неділю, 25 червня, у приміщенні Консультаційного Центру з питань законодавства для громадських та благодійних організацій під час інформаційної зустрічі активістів Громадянської мережі ОПОРА, представників об’єднань співвласників багатоквартирних будинків і Голови Ради Асоціації ОСББ «Місто Новацій» Дениса Скворцова.

Гарантовані державою виплати пільг та субсидій за спожиті житлово-комунальні послуги дедалі частіше стають інструментом впливу органів місцевого самоврядування на діяльність Криворізьких ОСББ. Через невідшкодовані субсидії ситуація в місті для більшості житлових об’єднань створила затримку у проведенні енергоефективних робіт та заборгованість перед підрядниками, які вже виконують необхідні ремонти, готуючи будівлі до опалювального сезону.

Читайте також: ОСББ «Лисяка, 22»: успішний досвід у програмах співфінансування

«Субсидії – це, звісно, хороша підмога для домовласників, які внаслідок різкого підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги стали неспроможними оплачувати їх у повному обсязі. Проте така державна підтримка абсолютно не стимулює людей до економії енергоспоживання. А навіть навпаки – формує звичку марнотратства і нераціонального використання ресурсів, адже весь надлишок все одно компенсує уряд», - зауважили представники Громадянської мережі ОПОРА.

Для вирішення назрілої проблеми з нестачею коштів активісти порадили головам ОСББ передусім розпочати роз’яснювальні роботи серед мешканців. Це дозволить вплинути на формування світогляду економного споживача. Важливо також, доки не вирішиться питання державних субвенцій, об’єднанням оптимізувати зусилля і за рахунок власних коштів та роботи продовжувати термомодернізацію житла, яка вже наступного опалюваного сезону покаже свій економічний та енергоефективний результат.

Читайте також: ЄС сприяє сталому енергетичному розвитку українських міст

Однією з перепон в отриманні відшкодувань субсидій є затримка в роботі програмної системи Управління праці та соціального захисту населення (УПСЗН), яка здійснює перерахування пільг.

«Найцікавіше для нашого міста те, що гроші до місцевого бюджету заходять, але потім перерозподіляються по районам, де першочергово субсидії відшкодовуються виключно комунальним підприємствам та управителям, а вже потім – ОСББ. Іншим «ноу-хау» УПСЗН став розрахунок субсидії виключно на опалювальний період. Зараз кінець червня, але, починаючи з березня, з моменту закінчення опалювального періоду, працівники не здійснили жодних перерахунків та переходу на літній період», - зауважив Голова Ради Асоціації ОСББ «Місто Новацій» Денис Скворцов.

Читайте також: Криворізька «сталінка» перемогла дисбаланс теплопостачання (Фото)

Наразі, на думку Дениса Володимировича, у голів об’єднань не залишається іншого виходу, як переконати співмешканців сплачувати внески на отримання будинку у повному обсязі. Він також рекомендував жителям не лишатись осторонь, а звертатись безпосередньо до відділів УПСЗН щодо врегулювання цього питання.

Усі учасники зустрічі отримали інформаційні буклети про державні програми підтримки енергоефективних заходів, розроблені Проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні». 

За повідомленням прес-служби 

Громадянської мережі ОПОРА

Приєднуйтесь до групи «Оглядач Криворізький» на Facebook, слідкуйте за оновленнями!

Читайте также
Комментарии

ОтменитьДобавить комментарий

Топ видео
все видео