Обозреватель Криворожский Блоги Екоблог 4 відеосюжети, щоб зрозумити наскільки крута алюмінієва бляшанка

4 відеосюжети, щоб зрозумити наскільки крута алюмінієва бляшанка

30-03-2017 16:48 442 0 Екоблог

Героїня дня-алюмінієва бляшанка. Алюмінієву бляшанку винайшли на прикінці 18 століття. Тоді бляхар за годину міг виготовити не більше двох таких банок. Зараз, сучасний рівень розвитку виробництва дозволяє виготовляти 2 тис. таких банок за хвилину.

20% світового виробництва алюмінію витрачають на виготовлення банок для пива та безалкогольних напоїв. Напої випили, а банки викинули. При цьому алюміній відноситься до непоновлюваних ресурсів і є одним з найенергозатратніших і дорогих металів. Водночас можливості другого життя алюмінієвої бляшанки практично безмежні.

Читайте також: Про систему заготовки вторинної сировини у Кривому Розі та поняття «заготівельник»

Цей сюжет про технологію переробки присвячений тому, як викинута бляшанка перетворюється у корисний сплав для обшивки літаків і дорогих іномарок.

Виділення алюмінію з бокситу дуже енергоємне виробництво. При вторинній переробці енерговитрати на виробництво алюмінію падають у 20 разів. Іншими словами, щоб виготовити 20 бляшанок  з переробленого алюмінію потрібно стільки ж енергії як для виготовлення 1-єї алюмінієвої бляшанки з природного матеріалу, а викинути 1 таку бляшанку теж саме що вилити у землю півбанки бензину.

Переплавляти алюміній можна і кустарним способом. Про це короткий атмосферний фільм від режисера Juriaan Booij - лиття мобільних алюмінієвих табуреток з відходів на вулицях Сан-Паулу.

Алюмінієву бляшанку можна переробляти величезну кількість разів без втрат якості продукту, що випускається. Вихід з 1 тонни банок - 93% алюмінію, тобто втрати складають всього 7%.

Читайте також: У справі роздільного збору ТПВ Кривий Ріг дає фору навіть столиці

Любителі цікавих фактів підрахували, що 670 алюмінієвих бляшанок достатньо для переплавки у велосипед.

У продовження теми дуже коротка, але при цьому дуже показова соціалка, що спорожнілі упаковки мають потенціал до тих пір, поки вони переробляються. Як ось ця алюмінієва бляшанка, що стає сковорідкою.

Тож дуже часто під ногами може виявитися не сміття, а надзвичайно  корисна вторинна сировина - алюмінієва бляшанка, що може перетворитися на стадіон. 

Про це наостанок серія з циклу американських роликів «Я хочу, щоб мене переробили» від проекту Keep America Beautiful.

Прес-служба ЗПП "Чисте місто"

Дізнавайтеся більше цікавого на наших сторінках Фейсбук та Вконтакте

Читайте также
Комментарии

ОтменитьДобавить комментарий

все видео