Обозреватель Криворожский Блоги Екоблог Як футболісти грають проти сміття

Як футболісти грають проти сміття

03-03-2017 13:19 434 0 Екоблог
Як футболісти грають проти сміття

У 2016 році гранди світового футболу "Баварія" та "Реал" провели матчі в нових майках Parley від Аdidas з переробленого океанського сміття – пластикових відходів, зібраних на узбережжі Мальдівських островів.

Форму з переробленої сировини в німецькому та іспанському клубам презентували Хабі Алонсо і Марсело.

"Я виріс на пляжах Іспанії, тому я особливо радий тому, що носитиму форму, яка повністю складається з переробленого океанського сміття. Це відмінна можливість показати, як важливо захищати світовий океан", - сказав Хабі Алонсо.

Форма також відрізнилася чистим дизайном, що має уособлювати захист світового океану: на комірі розміщений напис  «For the oceans», логотипи клубів і спонсорів нанесені дуже блідими, майже непомітними фарбами екологічно безпечним способом.

Мадридський Реал приєднався до мюнхенської Баварії і прийняв рішення взяти участь в акціях присвячених захисту навколишнього середовища. Футболісти мадридського «Реала» виступили в матчі 13-го туру чемпіонату Іспанії в аналогічній, перероблений з пластикових відходів формі.

Згідно з останніми дослідженнями, щорічно в морські хвилі людьми викидається 250.000 тонн пластикових відходів (поліетиленових пакетів, упаковок і т.д.). Дуже часто це сміття стає смертним вироком для океанської фауни - морські тварини ковтають це сміття, яке забиває їм дихальні шляхи. За даними газети La Vanguardia, мільйон птахів і понад сто тисяч ссавців щорічно гинуть саме через цей пластик.

Тож виготовлення форми з перероблених відходів повинно було підкреслити, що у викинутих в океан матеріалів може бути більш шляхетна доля, ніж служити сміттям, що вбиває морську живність. Футболісти сподіваються, що їх заклик буде почуто і кількість людей, які не кидають пластикові відходи де доведеться, а складають їх в спеціальні контейнери, стане більше.

Читайте також: У справі роздільного збору ТПВ Кривий Ріг дає фору навіть столиці

Це не новий досвід с вітового футболу і спортивного бренду перейматися проблемами засмічення водоймищ. Ще у 2010 році компанія Nike випустила футбольну форму з перероблених ПЕТ-пляшок одразу для 9 збірних.

У компанії повідомили, що на виробництво однієї футболки пішло до восьми стандартних пластикових пляшок. Всього їх було перероблено близько 13 мільйонів. Такою кількістю тари можна покрити 29 футбольних полів.

Таким чином Найк не тільки піклується про довкілля, але й має раціональний підхід до спорту, оскільки тканина поліестер, отримана в цей спосіб, є гіпоалергенна і легка, вона дозволяє волозі швидко випаровуватися - те, що треба для занять спортом! До переваг такої форми відносять - легкість і повітропроникність.

Переробкою пляшок у матеріал для форми займалися виробники з Японії і Тайваню. Пляшки було очищено, потім подрібнено в пластівці, а згодом переплавлено й перетворено на нитку, що застосовується для виготовлення форми. Для кожного комплекту в середньому було використано 16 пластикових пляшок. 

Така форма підтримує оптимальну температуру тіла гравця під час гри, залишаючи шкіру сухою. У тканині зроблено спеціальні міні-отвори для кращої циркуляції повітря. Покращена тканина Dri-FIT на 13% легша, вона дозволяє волозі швидко випаровуватися шляхом виведення її на поверхню, що підвищує повітропроникність форми на 7% у порівнянні з попередніми моделями.

Переваги і успіх цього проекту настільки очевидні, що він триває й по цей день.
За 6 років компанія таким чином утилізувала 6 мільярдів пляшок.

Прес-служба ЗПП "Чисте місто"

Дізнавайтеся більше цікавого на наших сторінках Фейсбук та Вконтакте

Читайте также
Комментарии

ОтменитьДобавить комментарий

все видео