Обозреватель Криворожский Новости Общество Чи перейменують Дніпропетровську область?

Чи перейменують Дніпропетровську область?

29-01-2018 11:43 7708 6 Общество

На сайті Президента України з’явилася петиція щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську.

Інформація про це розміщена у Facebook на сторінці Громадської організації Січ.

Як пише автор документу Дмитро Рева: «Логічним виглядає найменування області Січеславською, що має багато вагомих причин та аргументів.

Читайте також: Куприй против Вилкула: как назвать областной город

Ми їх можемо поділити на наступні складові: 

  1. Історичні – на території області існували усі головні козацькі Січі: Томаківська, Микитинська, Базавлуцька, Чортомлицька, Підпільненська. Територія області становила центр запорозьких вольностей. 
  2. Суспільно-важливі – існування на наших теренах традиційного козацького січового демократичного устрою, де головним був принцип січової рівності та виборності влади актуалізується через назву Січеслав. Населення нашого регіону міцно зберігало пам'ять про козацтво, що підтверджено роботами академіка Д. Яворницького, Я. Новицького, І. Манжури тощо. 
  3. Політичні – території області у часи козацтва були символічним форпостом християнського світу проти ворогів. Пам'ять про Січ дуже активно проявила себе під час Визвольних змагань 1917-1921 рр, коли історичні козацькі землі були об'єднанні в адміністративно-теріторіальну одиницю – земля Січ з адміністративним центром у Катеринославі. 4. Іміджеві – область є колискою козацької слави та виконує роль бастіону української державності на Сході. Це додатково працює на бренд регіону в Україні та світі. 
  4. Економічні – розвиток бренду Січеславської області зможе привернути в регіон туристів та інтерес українців і іноземців до козацьких фортець та поселень. Прикладом може бути фестиваль «Самар-Дніпро-фест», що проходить на околиці обласного центру на місці старого козацького поселення».

Читайте також: Криворожский чиновник игнорирует закон о декоммунизации

При цьому Дмитро Рева чомусь не враховує іншій бік такого перейменування, а саме скільки буде коштувати заміна всіх документів, в яких фігурує назва Дніпропетровської області, скільки плутанини воно внесе як до діловодства, так і в життя простих жителів області.

Але кожна людина має право на свої погляди, а тому може зареєструвати будь-яку петицію, або підписати її. На сьогодні з необхідних 25 тисяч голосів вона набрала майже 1000. Попереду ще є 86 днів.

Підписати петицію про перейменування Дніпропетровської області у Січеславську можна тут: Січеславська - так! Повернемо Дніпропетровській області історичну назву!

Підготувала Дарина Лебедєва

Підписуйтесь на «Оглядач Криворізький» у вашому Telegram і Facebook. Слідкуйте за оновленнями і будьте в курсі подій свого міста

Читайте также
Комментарии

ОтменитьДобавить комментарий

Руслан 29.01.2018 в 17:16 Ответить
Бред, хватит разбазаривать деньги с бюджета
свобода слова 30.01.2018 в 06:26 Ответить
Рева никогда не отличался умом и сообразительностью!!! Только ума и хватало подрывать остановки в Днепре лет 6 назад!!!! Если бы не его сестра Оксана (адвокат) то загремел бы он далеко и на долго...а не хню выдумывал под влиятельным руководством!
Ирина 30.01.2018 в 07:16 Ответить
Дибилизм!!!
народ 30.01.2018 в 09:33 Ответить
Забить бы реву, в пушку туго... со свистом бы отправить к другу... -вятровичу.. Лети быстрей...! Лети, милок! Не зли людей!!!
Олег 01.02.2018 в 07:31 Ответить
Делом нужно заниматься,а не груши околачивать...
владимир 20.02.2018 в 18:06 Ответить
Введите комментарий...сеча-моча?дурня!против!!!
Топ видео
все видео