Обозреватель Криворожский Новости Блоги Правовой центр Гарант

Правовой центр Гарант

 • Как подать заявление о совершении уголовного преступления

  Как подать заявление о совершении уголовного преступления

  Несмотря на масштабность и стоимость реформы правоохранительных органов в Украине, которая длится уже несколько лет, количество преступлений в стране и отдельных ее регионах не уменьшается, в связи с чем, людям все чаще приходится обращаться за помощью в органы полиции.

  06-04-2018 6797 0
 • Головне про «поховання через суд»

  Головне про «поховання через суд»

  Протягом останніх двох тижнів в Україні було поширено безліч чуток про зміни, які внесені до кримінального процесуального кодексу України так званою «поправкою Лозового». Основна увага прикута до положення про проведення обов’язкової експертизи для встановлення причини смерті, що викликало масу обурень у суспільстві.

  23-03-2018 6725 0
 • Чи зобов’язаний відвідувач магазину залишати особисті речі в камері схову?

  Чи зобов’язаний відвідувач магазину залишати особисті речі в камері схову?

  Переважна більшість магазинів, супермаркетів, та інших закладів громадського відвідування в Україні мають свою службу безпеки, які намагаються зменшити обсяг нестач продукції, яка реалізується. І достатньо часто в деяких закладах охоронці при вході вимагають від відвідувачів залишити сумку в камері схову, обґрунтовуючи свою позицію виконанням своїх посадових обов’язків та вказівок адміністрації.

  09-03-2018 7256 0
 • Підстави обмеження у праві виїзду за кордон

  Підстави обмеження у праві виїзду за кордон

  Будь-яка особа, яка має грошову заборгованості за кредитом, сплаті комунальних платежів, аліментів або іншу заборгованість турбується питанням чи є можливість обмежити її у праві виїзду з України, та як має встановлюватися таке обмеження.

  02-03-2018 9080 0
 • Як стягнути з підприємства заборгованість по заробітній платі?

  Як стягнути з підприємства заборгованість по заробітній платі?

  У відповідності до положень ст. 43 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає; право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.

  23-02-2018 7153 0
 • Як діяти у випадку неприбуття поліції за викликом?

  Як діяти у випадку неприбуття поліції за викликом?

  Декілька місяців тому в Дніпропетровській області розпочав функціонувати єдиний контактний центр, який займається обробкою дзвінків, що надходять на лінію «102». Єдиної думки стосовно якості роботи такого центру ще не сформовано, однак, протягом останнього часу люди достатньо часто скаржаться на роботу операторів та на несвоєчасний приїзд правоохоронців.

  09-02-2018 7430 0
 • Укладання шлюбного договору в Україні

  Укладання шлюбного договору в Україні

  Під час перебування у шлюбі велика кількість сімей достатньо часто стикаються з проблемами регулювання майнових відносин, а також інших прав та обов’язків, що виникають у подружжя в сімейному житті. Саме тому для врегулювання певних розбіжностей люди все частіше звертаються до нотаріальної контори з метою укладання шлюбного договору.

  02-02-2018 7062 0
 • Як захистити себе від протиправних дій колекторів? (Відео)

  Як захистити себе від протиправних дій колекторів? (Відео)

  В період економічної та політичної нестабільності в Україні все більше людей турбує питання: «де взяти гроші?», «до якого банку краще звернутися?» та «на яких умовах взяти кредит?» Однак, велика кількість боржників, нажаль, не завжди може вчасно та в повному обсязі сплачувати кредит, що часто призводить до спілкування з колекторськими компаніями.

  26-01-2018 1984 0
 • Посилення відповідальності за несплату аліментів

  Посилення відповідальності за несплату аліментів

  07.12.2017 р. Верховною Радою було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» (Далі – Закон), який набере чинності 06.02.2018 р.

  19-01-2018 1663 0
 • Як правильно звільнитися з роботи?

  Як правильно звільнитися з роботи?

  Багато людей рано чи пізно вимушені змінювати місце роботи та звільнятися з організації, де працюють не один рік. І мабуть кожен з нас розуміє, що перед тим, як залишити колектив та піти у «вільне плавання» необхідно скласти заяву та відпрацювати два тижні, що визначено у ст. 38 КЗпП України.

  12-01-2018 2545 1
 • Як повернути грошові кошти за розпискою?

  Як повернути грошові кошти за розпискою?

  Переважна більшість з нас хоча б раз у своєму житті позичали грошові кошти своїм друзям, родичам, знайомим за усною домовленістю під обов’язок повернути їх через певний проміжок часу. Однак на практиці, нажаль, достатньо часто трапляються випадки, коли такі зобов’язання не виконуються боржниками повністю, або частково, у зв’язку з чим позикодавці звертаються до юристів з єдиним питанням: «Як повернути гроші?».

  05-01-2018 1802 0
 • Реструктуризація боргу за ЖКГ

  Реструктуризація боргу за ЖКГ

  Відповідно до ч. 1 ст. 322 Цивільного кодексу України власник зобов’язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом. При цьому під утриманням майна розуміється не тільки витрати на його зберігання та ремонт, під утриманням слід розуміти і сплату комунальних послуг, що є обов’язком власників житла.

  29-12-2017 1191 0
 • Що робити у разі залиття квартири сусідами?

  Що робити у разі залиття квартири сусідами?

  Проблемні сусіди у багатоповерховому будинку є проблемою, яка може стосуватися кожного з нас. І якщо на деякі суперечки можна заплющувати очі або вирішувати питання шляхом розмови з сусідами, то у випадках, коли ви зазнаєте матеріальних збитків, проблему доводиться вирішувати шляхом звернення до суду.

  22-12-2017 1719 0
 • Новий порядок стягнення аліментів

  Новий порядок стягнення аліментів

  У зв’язку із прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку стягнення аліментів» було змінено порядок стягнення аліментів, їх розмір, тощо.

  08-12-2017 2009 0
 • Рівноправність батьків у спорах про визначення місця проживання дитини

  Рівноправність батьків у спорах про визначення місця проживання дитини

  Однією з найгостріших проблем, з якою стикається подружжя після розлучення – це проблема визначення місця проживання дитини, оскільки саме від цього залежить кількість часу, який кожен з батьків може спілкуватися з дитиною, займатися її вихованням та організовувати відпочинок.

  01-12-2017 1148 0