Обозреватель Криворожский Новости Блоги Правовой центр Гарант Реструктуризація боргу за ЖКГ

Реструктуризація боргу за ЖКГ

Відповідно до ч. 1 ст. 322 Цивільного кодексу України власник зобов’язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом. При цьому під утриманням майна розуміється не тільки витрати на його зберігання та ремонт, під утриманням слід розуміти і сплату комунальних послуг, що є обов’язком власників житла.

Оскільки протягом останнього часу вартість послуг з опалення, воду, газ та електропостачання постійно зростає, власникам квартир щомісяця приходять нові квитанції за комуналку, вартість якої постійно зростає, що ускладнює можливість її оплатити в повному обсязі.

Читайте також: Що робити у разі залиття квартири сусідами?

Чим загрожує власнику житла несплата комунальних послуг?

Якщо споживач комунальних послуг має заборгованість перед їх постачальником, останній має право в порядку ст. 95 Цивільного процесуального кодексу України звернутися до суду і отримати судовий наказ про стягнення заборгованості. Крім того, відповідно до частини 2 статті 625 Цивільного кодексу України, кредитор має право вимагати сплату заборгованості з урахуванням індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3% річних від суми боргу.

Щоправда, у цивільному кодексі України є інститут позовної давності, це відповідний строк, в межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист порушеного, оспорюваного чи невизнаного права. У справах про стягнення заборгованості за житлово – комунальні послуги такий строк становить – 3 роки. Тобто, у випадку якщо з Вас намагаються стягнути заборгованість більше ніж за три роки, Ви маєте право в суді заявити клопотання про застосування строку позовної давності і суд буде зобов’язаний таку заяву задовольнити.

Отже, якщо Ви маєте заборгованість по сплаті житлово – комунальних послуг та не маєте можливості її погасити в добровільному порядку, постачальник послуг має право звернутися до суду, що приведе до примусового стягнення заборгованості.

Як вирішити проблему в позасудовому порядку?

Боржник має право врегулювати питання із заборгованістю на будь – якому етапі. Якщо справа про стягнення заборгованості вже знаходиться в провадженні суду, боржник має право на будь – якій стадії судового процесу, у відповідності до вимог ст. 175 ЦПК укласти мирову угоду.

Якщо постачальник послуг ЖКГ до суду ще не звернувся, боржник маєте право скористатися реструктуризацією заборгованості відповідно до Закону України «Про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати, плати за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію».

Читайте також: Новий порядок стягнення аліментів

Що таке реструктуризація?

Реструктуризація боргу – добровільні виплати боргів за житлово – комунальні послуги (за утримання житла та комунальних послуг: водо-, тепло-, газопостачання, послуги водовідведення, електроенергію, вивезення побутового сміття та рідких нечистот), рівномірно розподілені на певний строк.

Для того, щоб сплачувати житлово – комунальні послуги в розстрочку необхідно укласти з підприємством, яке їх надає договір про реструктуризацію, за умовами якого необхідно буде сплачувати щомісячно рівномірне погашення заборгованості за комуналку.

При цьому, на період погашення реструктуризованої заборгованості загальна сума платежів, що вносяться громадянами на оплату поточних платежів та платежів по погашенню реструктуризованої заборгованості, не повинна перевищувати 25 відсотків доходів, що визначаються при нарахуванні субсидій для працюючих громадян, і 20 відсотків – для пенсіонерів та інших осіб, які отримують будь-які види соціальної допомоги.

Заборгованість за житлово – комунальні послуги реструктуризується на термін до 60 місяців в залежності від суми боргу та рівня доходів громадян на дату оформлення розстрочки. Якщо Вашого не вистачає на повне погашення цієї заборгованості, термін дії договору може продовжується до повного її погашення.

Таким чином, наявність заборгованості за комунальні послуги, яку ви не маєте можливість погасити одразу, не завжди може привести до судових спорів. Якщо Ви маєте бажання погасити борг, але не маєте відповідну грошову суму, існує можливість укласти угоду про реструктуризацію, яка зможе забезпечити погашення заборгованості без суттєвих втрат у Вашому бюджеті.

Читайте також: Рівноправність батьків у спорах про визначення місця проживання дитини

Автор статті Ігор Шемет, юрист відділу по роботі з юридичними і фізичними особами "ПЦ Гарант".

DSC_1100_1 - миниt

Підписуйтесь на канал «Оглядач Криворізький» в Telegram, і будьте в курсі подій свого міста!

Приєднуйтесь до сторінки «Оглядач Криворізький» на Facebook, слідкуйте за оновленнями!

Читайте также
Комментарии

ОтменитьДобавить комментарий

Топ видео
все видео