Обозреватель Криворожский Блоги Екоблог У справі роздільного збору ТПВ Кривий Ріг дає фору навіть столиці

У справі роздільного збору ТПВ Кривий Ріг дає фору навіть столиці

23-02-2017 16:19 254 0 Екоблог

А ви знали що Кривому Рогу є чим похвалитися у сортуванні і переробці. На відміну від більшості міст України, окрім популярних позицій вторинної сировини, таких як макулатура, склотара і пластик ми даємо фору навіть столиці.

У першу чергу мова йде про упаковки «TetraPak».

Компанія «TetraPak» позиціонує свій продукт – упаковки – як з відновлюваних матеріалів, так і придатними для подальшої переробки, що є безпрограшним варіантом для всіх. Її лозунг буквально звучить «Обирайте пакет, який росте назад».

Проте реалізація цього заклику не така легка й залежить від місцевих умов (відстані при транспортуванні, системи збору відходів, ринків вторинних матеріалів, законодавства тощо). У багатьох країнах інфраструктура все ще не дозволяє ефективно утилізувати побутові відходи, і замість вторинної переробки вони направляються на звалища. А зі збільшенням попиту на закордонні продукти, потреби довгострокового зберігання, відсоток цієї упаковки росте з геометричною прогресією, а отже, зростають і площі полігонів.

ЗПП «Чисте місто» вирішило виправити цю ситуацію у Кривому Розі. Ми почали приймати упаковки «TetraPak».

Зокрема, позиції, які зображено на малюнку: упаковки від соку, вина та молочної продукції. Не приймається упаковка від молока у формі так званої «подушки».

Упаковку можна здати як на пунктах прийому нашого підприємства, так і оптом, зв’язавшись з менеджером.

Також восени ми були в числі перших, хто розпочав прийом і переробку поліетиленових пакетів в Україні та є абсолютним лідером в Кривому Розі.
Єдина умова пакети мають бути – сухі та без залишків їжі й бруду.

Пакети - це реалія нашого часу, від якої, на жаль, мало хто може відмовитися. Зазвичай похід до супермаркету завершується значним поповненням домашньої колекції поліетиленових пакетів різного розміру, більшість із яких зовсім скоро відправляться на звалище.
Середньостатистична тривалість життя "одноразового" пакета – 20 хвилин, а розпаду – 400 років - мінімум кілька десятків поколінь наших нащадків зможуть «милуватися» пластиковим спадком нашої епохи, якщо нічого не змінити.
Зі зростом населення збільшується і кількість пластикових відходів. За останні 5 років кількість пластикової обгортки, яка потім стає сміттям, збільшилась на 25 %. 160 000 пластикових пакетів використовуються в світі щосекунди.
5 трильйонів пакетів виробляється на рік. Складені поряд вони можуть огорнути планету сім разів

Читайте також: Про воду, кисень і реальність

Істинна ціна пакету – це не тільки його вартість. Пластик для пакетів виробляється з невідновлюваних ресурсів, таких як нафтопродукти та природній газ. До того ж видобуток нафти часто супроводжується катастрофічними розливами, що згубно для усього живого.
Пластикова обгортка і пакети зокрема стають причиною загибелі тварин, якими ми зазвичай зачаровуємося: китів, дельфінів, черепах, тюленем, та вже звичайна річкова риба змушена харчуватися пакетами, а з нею дрібні шматочки пластику потрапляють і на наш стіл.

Тепер наше місто спільними зусиллями може бути ще чистішим.

Прес-служба ЗПП "Чисте місто"

Дізнавайтеся більше цікавого на наших сторінках Фейсбук та Вконтакте

Читайте также
Комментарии

ОтменитьДобавить комментарий

все видео