Екоблог

 • "Людина - млинець творіння" - анімації на тему

  "Людина - млинець творіння" - анімації на тему

  Замість тисячі слів пропонуємо вам переглянути короткометражки, щодо впливу людини на природу. Якісна мінімалістична анімація на тлі динамічної не менш якісної музики прояснює набагато більше і доступніше за чисельні дослідження і факти. А представлені дві роботи різні за стилем, знайдуть свою аудиторію кожна.

  20-09-2017 913 0
 • Більш ніж про Євробачення, або Чому "Шануймо різноманіття"

  Більш ніж про Євробачення, або Чому "Шануймо різноманіття"

  Якщо ви цікавитесь екологією як системою, то рано чи пізно почнете замислюватися і над соціальними явищами в сукупній взаємодії. І навпаки – важко, зрозумівши суть суспільних процесів, не повертатися до природи.

  03-05-2017 1533 0
 • ПЕТ-пляшка зло чи бро?

  ПЕТ-пляшка зло чи бро?

  З відеоролику про Nike, яким ми публікували раніше, ви вже дізналися, що ПЕТ-пляшка може стати сировиною для футбольної форми. Пропонуємо копнути трохи глибше. Чесно кажучи, дуже глибоко.

  12-04-2017 1684 0
 • 4 відеосюжети, щоб зрозумити наскільки крута алюмінієва бляшанка

  4 відеосюжети, щоб зрозумити наскільки крута алюмінієва бляшанка

  Героїня дня-алюмінієва бляшанка. Алюмінієву бляшанку винайшли на прикінці 18 століття. Тоді бляхар за годину міг виготовити не більше двох таких банок. Зараз, сучасний рівень розвитку виробництва дозволяє виготовляти 2 тис. таких банок за хвилину.

  30-03-2017 1506 0
 • За рівнем автомобілізації Україна наблизилися до європейських показників, а за рівнем утилізації шин?

  За рівнем автомобілізації Україна наблизилися до європейських показників, а за рівнем утилізації шин?

  Динамічний ріст кількості автомобілів в усіх країнах призводить до накопичення зношених автомобільних шин. Згідно з даними Европейської асоціації з вторинної переробки шин (ETRA) в Европі кожен рік утворюється близько 2 млн. тонн амортизованих автомобільних шин. В той час коли об’єм їх переробки не перевищує і 30 %.

  23-03-2017 1169 0
 • Як живе і для чого макулатурний бізнес

  Як живе і для чого макулатурний бізнес

  Чинний стандарт на макулатуру в Україні (ГОСТ 10700-97) визначає 13 марок макулатури залежно від способу розпускання. Тобто, перш ніж піти на переробку вторинна сировина сортується за 13 видами. На практиці при зборі від населення ці стандарти спрощуються в рази - до розділення на два види: паперову та картонну.

  16-03-2017 2408 0
 • А чи знали ви, що первинна склотара (нова із заводу) – зовсім не стерильна?

  А чи знали ви, що первинна склотара (нова із заводу) – зовсім не стерильна?

  Тема дня: склотара. Первинна склотара (нова із заводу) не менш і не більш брудна, ніж вторинна. На ній не тільки пил і тому подібні забруднення, отримані при зберіганні та транспортуванні, а й сліди машинної олії, яка змивається тільки після серйозної обробки розчинами. Таким чином, первинна заводська склотара має проходити такий же повний цикл обробки, як і вторинна.

  09-03-2017 1754 1
 • Як футболісти грають проти сміття

  Як футболісти грають проти сміття

  У 2016 році гранди світового футболу "Баварія" та "Реал" провели матчі в нових майках Parley від Аdidas з переробленого океанського сміття – пластикових відходів, зібраних на узбережжі Мальдівських островів.

  03-03-2017 1086 0
 • У справі роздільного збору ТПВ Кривий Ріг дає фору навіть столиці

  У справі роздільного збору ТПВ Кривий Ріг дає фору навіть столиці

  А ви знали що Кривому Рогу є чим похвалитися у сортуванні і переробці. На відміну від більшості міст України, окрім популярних позицій вторинної сировини, таких як макулатура, склотара і пластик ми даємо фору навіть столиці.

  23-02-2017 780 0
 • Про систему заготовки вторинної сировини у Кривому Розі та поняття «заготівельник»

  Про систему заготовки вторинної сировини у Кривому Розі та поняття «заготівельник»

  Заготівельники – це перший етап у ланцюжку підприємств, які займаються вторинною сировиною. Вони збирають з різних точок (наприклад, магазинів) вторсировину, у всіх різну, досортовують і пресують. Формують оптовий розмір тієї чи іншої вторсировини (фуру, вагон) і відправляють (продають) на завод-переробник.

  16-02-2017 714 0
 • Про воду, кисень і реальність

  Про воду, кисень і реальність

  Сьогодні утопічні романи з війнами за природні ресурси виглядають не такими вже й утопічними. В Україні лишилося тільки 6% екологічно чистої території. А назвати місце з чистою водою, придатною для пиття без попередньої обробки, взагалі ніхто не береться.

  08-02-2017 1707 7
 • Як це було: чим відрізняється здача склотари за радянських часів і зараз

  Як це було: чим відрізняється здача склотари за радянських часів і зараз

  Фото Ігоря Гаврилова – легенди радянської фотожурналістики. 70-ті, Москва, провулок Безбожний. Навпроти ось того віконця, в яке люди здають посуд, щойно відмитий у калюжі від етикеток, знаходиться магазин «Мінеральні води» - досить відомий у Москві.

  26-01-2017 1017 0
 • Якщо ти цього не бачиш, це не означає, що його немає

  Якщо ти цього не бачиш, це не означає, що його немає

  Частка твердих побутових відходів у порівнянні з промисловими часто виглядає несуттєвою: на 10% ТПВ припадає до 90 % промислових. Але чому у питанні правильного поводження з відходами найчастіше звучить заклик до культури споживання?

  19-01-2017 1051 0