5 батьківських звичок, які змушують дітей вважати насильство нормою
Як ростити дітей, щоб вони в майбутньому не були толерантними до насильства?
1. Вважати, що дитина у всьому винна.
"А за що тебе побили? А що ти зробив, що вчитель на тебе лаявся? Ти, певно, сама винна".
Таким чином дитину привчають бачити в собі причину негідної поведінки інших людей. В майбутньому це може призвести до того, що жінка, яку б'є чоловік, буде щиро вірити, що його спровокувала саме вона, а цей чоловік буде знати, що "за справу" можна і вдарити.
Читайте також: Угрожала бить ребенка по лицу: в сети разгорелся скандал из-за поборов
2. Нехтувати правом дитини на тілесну недоторканність
Дитина просить відпустити її, не обіймати, не цілувати, але чує: "Я ж тобі не чужинець, я тебе люблю, я хочу тебе поцілувати!". Або ви приїжджаєте в гості і змушуєте дитину щось робити проти її бажання.
Ви хочете, щоб в 14 років ваша дочка згодилась на неприємні дії, коли який-небудь дорослий скаже їй: "Ну я ж тебе люблю"? А щоб вашого сина в 20 посадили за зґвалтування, тому що він звик, що "ні" у відповідь на спробу поцілувати нічого не означає, і не зупинився?
Читайте також: Зеленодольский буллинг всколыхнул Украину (Видео)
3. "А по попі?"
Небезпека зрозуміла: бити можна, побиття – найкращий аргумент. У дитини формується неправильна схема поведінки – треба слухатися того, хто б'є; щоб домогтися свого, треба бити.
Читайте також: В Кривом Роге школьник терроризирует целый класс (Видео)
4. "Ти йому подобаєшся"
Якщо до дівчинки чіпляється хлопчик, "смикає її за косички", ніколи не говоріть їй "це тому, що ти йому подобаєшся!"
Дівчинка звикає до того, що "якщо б’є – отже любить", а якщо любить, то не треба звертати увагу на те, що їй від цього неприємно. Хлопчик звикає висловлювати свою симпатію через приниження, а не турботу, повагу та теплі слова.
Читайте також: Кривой Рог опять прославился на всю страну
5. "Він не хотів тебе образити"
Звичайно, бувають ситуації, коли біль дитині нанесли випадково, але це не означає, що їй не боляче. До того ж, цими словами часто прикриваються хулігани, які говорять батькам та вчителям, що він ненавмисне, але продовжує ображати.
У виправданні насильства ви привчаєте дитину до того, що якщо образити її не хотіли, то й ображатися нібито не пристойно.
Читайте також: Как криворожские учителя шантажируют детей (Аудиозапись)
Чому важливо, щоб у дітей були сформовані маркери насильства? Тому що, коли дочка почне зустрічатися з чоловіками, вона просто не помітить, що з нею поводяться негідно, адже з нею все життя зверталися саме так! А коли син почне зустрічатися з жінками, він не буде розуміти, що поводиться грубо, оскільки в ньому не вихована повага до особистих кордонів.
Джерело: Служба порятунку дітей
Підписуйтесь на «Оглядач Криворізький» у вашому Telegram и Facebook. Слідкуйте за оновленнями і будьте в курсі подій свого міста
Костянтин Усов вимагає, аби СБУ взялася за сепаратистські пісні у Кривому Розі
10-05-2018 2 10979Лечим результаты посевов
12-05-2018 8 5175все видео |