Обозреватель Криворожский Новости Политика «Ми єдині, поки маємо одну пам’ять»: у Кривому Розі відбувся мітинг біля меморіалу, який реставрують за підтримки нардепа Костянтина Усова

«Ми єдині, поки маємо одну пам’ять»: у Кривому Розі відбувся мітинг біля меморіалу, який реставрують за підтримки нардепа Костянтина Усова

09-05-2018 17:52 6949 0 Политика

9 травня біля меморіалу Слави, що у Металургійному районі, відбувся мітинг-реквієм. Присвятили його Дню пам’яті та примирення, а також Дню перемоги у Другій світовій війні. Відбулися урочистості на братській могилі, яку реставрують за підтримки криворізького нардепа Костянтина Усова. Головний ідеолог реконструкції також відвідав захід.

Декілька сотень небайдужих містян зібралися зранку у сквері біля колишнього кінотеатру «Космос». Взяв участь у мітингові-реквіємі і криворізький парламентар Костянтин Усов. До нього з проханням відновити занедбаний меморіал звернулись представники Металургійної ради ветеранів. «Ми не просто реставруємо пам’ятник, на який було соромно і боляче дивитися. Не просто перекладаємо граніт. Ми наново карбуємо імена полеглих тут героїв. Разом з істориками, архівістами і дітьми загиблих виправляємо помилки у прізвищах, які похапцем нанесли півсторіччя тому байдужі чиновники» – наголосив пан Усов.

 

У братській могилі меморіалу Слави поховано 92 солдата і офіцера, які віддали життя під час визволення Кривого Рогу. Як з’ясувалося, імена та звання чотирьох із них були викарбувані у граніті з помилками. Про це під час реконструкції стало відомо Команді Костянтина Усова. «Як би ми почувалися, якби ім’я близької людини стільки років було написано неправильно? Як би ми почувались, якби жодної можливості змінити викарбувані на граніті написи – не було. Для нас це не просто імена у стовпчик. За кожним прізвищем – трагічний досвід та невблаганний висновок епохи. І тепер його написано правильними літерами». Під час відновлення меморіалу помилки у написаннях будуть виправлені.

 

На урочистий мітинг завітала і донька одного з воїнів, чиє прізвище переплутали. Катерина Кравцова більше 10 років тому з’ясувала, що її батько, Дмитро Кулішов, похований у цій братській могилі. Вона разом із чоловіком подякувала парламентарю та Команді за відновлення історичної пам’яті. Всього у мітингу взяло участь близько трьох тисяч містян.

Читайте также
Комментарии

ОтменитьДобавить комментарий

Топ видео
все видео