Обозреватель Криворожский Новости Политика Поважати пам’ять: у Костянтина Усова повідомили, що на братській могилі, яку реставрують у Металургійному районі, виправлять помилки в іменах полеглих героїв

Поважати пам’ять: у Костянтина Усова повідомили, що на братській могилі, яку реставрують у Металургійному районі, виправлять помилки в іменах полеглих героїв

02-05-2018 17:38 6890 0 Политика

На меморіалі Слави, що знаходиться у Металургійному районі, виправлять імена загиблих героїв. У братській могилі поховані визволителі, які загинули у боях за Кривий Ріг у 1944 році. Родичі намагалися знайти своїх близьких кілька десятків років. Тепер, під час реставрації, яку ініціював криворізький нардеп Костянтин Усов, історичну пам’ять відновлять.

На плитах братської могили викарбовано імена 92 визволителів. Їх поховано на місці меморіалу Слави. Проте, через буремні події часів Другої Світової війни деякі прізвища зазначили неправильно, і більше 50 років на меморіалі вони були зазначені з помилками.

Родичі загиблих героїв доклали неабияких зусиль, щоб відшукати документи, які підтверджують – у могилі поховані саме їх близькі. Серед 92 прізвищ таких виявилось чотири. Серед них – загиблий Дмитро Кулішов. Його діти шукали останки або прізвище на всіх найближчих братських могилах. Побували під П’ятихатками, у Тернівському районі. Та виявилось, що їх батько спочиває саме у Металургійному районі. Через помилку у військкоматі прізвище загиблого записали неправильно.

Зараз меморіал на реставрації. На початку квітня урочистий старт робіт дав особисто криворізький нардеп та ініціатор відновлення пам’яті Костянтин Усов. Саме до нього звернулись ветерани району з проханням відродити занедбаний комплекс.

Читайте також: Сьогодні ми даємо старт реставрації пам’яті», – Костянтин Усов урочисто сповістив про початок реконструкції братської могили (Фото)

Тепер у родини Кулішових буде подвійний привід для радощів: відновлений меморіал та виправлене прізвище батька. «Ми ходили, молили, щоб виправили прізвище. Я знала давно, що це можливо, бо люди виправляли помилки. Нарешті все зроблять як годиться. Ми з 1994 року шукали батька, пошуки завершились у 2015-му. І лише тепер вдасться встановити істину та прізвище», – розповіла донка загиблого героя Дмитра Кулішова, Катерина Кравцова.

Підписуйтесь на «Оглядач Криворізький» у вашому Telegram і Facebook. Слідкуйте за оновленнями і будьте в курсі подій свого міста

Читайте также
Комментарии

ОтменитьДобавить комментарий

Топ видео
все видео