Обозреватель Криворожский Новости Блоги Екоблог Як це було: чим відрізняється здача склотари за радянських часів і зараз

Як це було: чим відрізняється здача склотари за радянських часів і зараз

26-01-2017 12:07 1121 0 Екоблог

Фото Ігоря Гаврилова – легенди радянської фотожурналістики. 70-ті, Москва, провулок Безбожний. Навпроти ось того віконця, в яке люди здають посуд, щойно відмитий у калюжі від етикеток, знаходиться магазин «Мінеральні води» - досить відомий у Москві.

Щоб здати посуд, отримати гроші, перейти навпроти і купити вина або пива, яке там теж продавалося, люди і займалися підготовкою пляшок. Як видно, доволі типові на той час городяни: різного віку, мало схожі на «аморальні елементи суспільства». Така система закладної тари доволі успішно працювала на всій території Союзу.

Сьогодні законодавці намагаються перейняти європейський досвід поводження з твердими побутовими відходами через зобов’язання виробників упаковки сплачувати податок на утилізацію своєї продукції. У Верховній Раді зареєстровано депутатський законопроект №4836 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування розміщення побутових відходів». У соціальній площині, на жаль, змінені поняття престижності подекуди заступають економічні та екологічні аргументи доцільності роздільного збору і здачі вторсировини. 

При цьому заготівельно-переробний бізнес вторинної сировини частково продовжував і продовжує традицію Радянського Союзу. Змінюються лише деталі. Так, наразі непотрібно позбуватися етикеток. Але є вимога, щоб пляшки були максимально чистими та сухими.

Збір склотари має велике екологічне значення для навколишнього середовища та санітарно-епідеміологічного стану населених пунктів, оскільки запобігає попаданню відходів скла на полігони ТПВ (сміттєзвалища), що дозволяє тільки в Україні зберегти понад 12 000 га землі щорічно. Також викиди СО2 при переробці пляшок зменшуються у 2-3 рази порівняно з виготовленням.

Скло - хімічно стійкий матеріал. При його використанні в якості упаковки відсутня взаємодія між склом та рідиною в пляшці, яка могла б впливати на смакові властивості продуктів і напоїв.

Скляна упаковка може стримувати як вакуум, так і надлишковий тиск, що дозволяє використовувати її для різних типів продуктів. Склотара має практично необмежений термін використання, що дуже вигідно відрізняється від інших видів упаковки. Тож використання оборотної тари, коли пляшки повертаються на завод для повторного розливу харчової продукції, екологічно та економічно обґрунтоване.

Закупівля скляної оборотної пляшки здійснюється нами через мережу приймальних пунктів, партнерами-заготівельниками та шляхом роздрібної закупівлі. Великий асортимент (понад сорок видів склотари) дозволяє нашому підприємству постійно і в необмеженій кількості купувати скляні пляшки різних пивних компаній, алкогольних і слабоалкогольних заводів.

Читайте також: Якщо ти цього не бачиш, це не означає, що його немає

Прес - служба ЗПП "Чисте місто"

Читайте нас також на Фейсбук та Вконтакте

Читайте также
Комментарии

ОтменитьДобавить комментарий

Топ видео
все видео