Обозреватель Криворожский Новости Политика Криворожанам могут ограничить право присутствовать на пленарном заседании сессии горсовета

Криворожанам могут ограничить право присутствовать на пленарном заседании сессии горсовета

12-08-2016 14:38 994 0 Политика

Времена, когда любой желающий «с улицы» мог зайти в сессионный зал и с гостевой трибуны наблюдать за тем, как проходит пленарное заседание сессии Криворожского горсовета, очень скоро могут кануть в прошлое.

Об этом на своей страничке в Фейсбук со ссылкой на официальный сайт Криворожского горсовета сообщает помощник депутата Криворожского горсовета Юрия Милобога Татьяна Корененко.

Так согласно проекта решения сессии Криворожского горсовета, которое планируется вынести на рассмотрение уже в августе, ст.17  регламента работы Криворожского горсовета может быть изменена в следующей редакции: « На пленарних засіданнях ради можуть бути присутніми народні депутати України, депутати Дніпропетровської обласної ради, особи,запрошені для участі в роботі сесії міським головою. 

На засідання ради або постійних комісій можуть бути запрошені представники державних органів, районних у місті рад, політичних партій, громадських, релігійних організацій, трудових колективів. На засіданні ради можуть бути присутніми представники засобів масової інформації, акредитовані при раді. Представники телебачення, радіо й преси акредитуються при раді на термін дії ради поточного скликання через подання відповідної заяви, підписаної уповноваженою на те особою засобу масової інформації, секретареві ради.

Відмова в акредитації має бути вмотивованою та може бути оскаржена до ради або до суду. Акредитованим представникам засобів масової інформації надається можливість ознайомлення з матеріалами, що поширюються серед депутатів на пленарному засіданні, за винятком тих, що слухаються в режимі «закритого засідання». У разі порушення законодавства про інформацію або цього Регламенту представником засобів масової інформації, рада процедурним рішенням може позбавити його акредитації на визначений нею термін.

Відсутність акредитації не може бути підставою для відмови в допуску журналіста, працівника засобу масової інформації на відкриті засідання ради. На засіданнях ради можуть бути присутні громадяни на визначених для них місцях і за попереднім записом, який веде секретар ради. Заявки на запис подаються до закінчення робочого дня, що передує пленарному засіданню, у разі наявності вільних місць – безпосередньо перед пленарним засіданням.

Кількість присутніх обмежується наявною кількістю сидячих місць у відповідному секторі сесійної зали. Умовою для допуску на пленарне засідання є пред’явлення особою документа, що посвідчує особу або підтверджує її спеціальний статус. Право бути присутньому на засіданні може бути обмежено у відношенні особи, яка в ході засідання здійснила протиправні дії (ініціювання бійки,хуліганських дій, образливі виступи та репліки, нетверезий стан тощо). 

Місця для депутатів ради відводяться в залі засідань окремо від місць для інших осіб, присутніх на засіданні, і не можуть бути зайняті іншими особами. Під час засідання ради особи, які не є депутатами (за винятком технічних працівників), не можуть перебувати в частині сесійної зали, призначеній для розміщення депутатів. 

Запрошені мають утримуватися від публічних проявів власного ставлення до питань, що розглядаються радою або постійною комісією. У разі порушення правопорядку, заважання проведенню пленарного засідання, головуючий ставить на голосування питання про позбавлення їх права бути присутніми на засіданні. У разі захоплення будівель чи споруд, де здійснюється діяльність ради та її виконавчих органів, з метою незаконного користування ними або перешкоджання нормальній роботі цих органів, особи, винні в зазначеному правопорушенні, можуть бути притягнуті до відповідальності за статтею 341 Кримінального кодексу України".

Другими словами, накануне пленарного заседания, желающий должен записаться у секретаря горсовета, а затем, прихватив с собой паспорт или другой документ, удостоверяющий личность, заранее явиться в сессионный зал, чтобы занять место на гостевой трибуне. Во время заседания вести себя тихо, как мышка, держа эмоции при себе, чтобы не быть удаленным из зала. Ставшие уже привычными возгласы "Ганьба" и "Вилкул геть!" отменяются однозначно.

При этом отказать в праве посещения секретарь горсовета вполне может под предлогом отсутствия мест. Задается вопрос: если нарушающего регламент работы сессии активиста вполне можно взять под «белы рученьки» и вывести из зала, то что делать с нарушающими тот же регламент ведущим заседание мэром или исполняющим его обязанности?

Как показал случай, происшедший на июльской сессии горсовета, когда прямо во время заседания туда проникли посторонние лица в полицейской форме, чтобы вручить «підозру» Юлию Морозову, считаться с каким-либо регламентом в отношении себя самого мэр Кривого Рога Юрий Вилкул не желает. А ведь обязан!

Светлана Ракита

 

Читайте также
Комментарии

ОтменитьДобавить комментарий

Топ видео
все видео