Обозреватель Криворожский Новости Общество Нотаріус інформує. Строки та документи для оформлення спадщини?

Нотаріус інформує. Строки та документи для оформлення спадщини?

06-09-2016 17:40 2420 0 Общество

1. У який строк після прийняття спадщини необхідно звернутись до приватного нотаріуса для оформлення спадщини?

Важливо не плутати строк для прийняття спадщини з самим оформленням спадщини. Так, для того, щоб прийняти спадщину, необхідно звернутися з заявою про прийняття спадщини до нотаріуса в строк до 6 місяців. Виключення має лише той випадок, коли на день смерті спадкодавця спадкоємець був зареєстрований разом із ним за однією адресою, оскільки такий спадкоємець вважатиметься прийнявшим спадщину як то кажуть «автоматично». Щодо необхідності оформлення спадщини, то жодною нормою права не передбачено строк для її оформлення, але наголошу на тому, що спадщина видається спадкоємцям лише після закінчення шести місяців з часу відкриття спадщини, тобто з дня смерті спадкодавця.

Читайте также: Нотаріус інформує. У кого оформляти спадщину?

2. Що необхідно для заведення спадкової справи, чи можливо подати заяву про прийняття спадщини за довіреністю, якщо немає можливості особисто подати заяву про прийняття спадщини? Які документи потрібно надати нотаріусу для того, щоб прийняти спадщину?

Спадкова справа заводиться нотаріусом на підставі поданої (або такої, що надійшла поштою) першою заяви (повідомлення, телеграми) про прийняття спадщини, або про відмову від прийняття спадщини. Заяву про прийняття спадщини або про відмову від неї можливо подати лише особисто нотаріусу, у разі неможливості така заява направляється поштою на адресу нотаріуса, справжність підпису на такій заяві повинна бути нотаріально засвідчена. Подальше оформлення спадкових прав вже можливо здійснювати за довіреністю.

При поданні заяви при собі потрібно мати обов’язковий пакет документів в оригіналах:

  • свідоцтво про смерть;
  • довідку про останнє місце проживання померлого (на сьогоднішній день береться у райвиконкомі за запитом нотаріуса);
  • документи, що підтверджують родинні відносини (свідоцтва про шлюб, про народження тощо) та/або заповіт за його наявності;
  • документи на майно, що якого будуть оформлюватися спадкові права;
  • документи, що посвідчують особу (паспорт, посвідка на постійне місце проживання і т.д.);
  • ідентифікаційний номер.

Інші документи можливо надати вже при зверненні за видачею свідоцтв про право на спадщину.

У наступному випуску ми розглянемо такі питання: 

  1. Чи можуть спадкоємці прийняти спадщину за взаємною домовленістю на конкретний вид майна, тобто одному спадкоємцю – автомобіль, іншому – рахунок в банку і т.д.?
  2. Чи потрібно після оформлення спадщини на нерухоме майно звертатися до БТІ чи іншої установи, що уповноважена проводити реєстрацію прав власності, за реєстрацією прав власності на успадковане майно?

 

Приватний нотаріус СНІЖКО Дмитро Віталійович

Адреса: 50000, м. Кривий Ріг, пр-т Поштовий, 1 (пр-т Карла Маркса)

Тел.: (056) 462-97-77, ‎(056) 462-90-90, моб. ‎(096) 671-64-44

Читайте также
Комментарии

ОтменитьДобавить комментарий

Топ видео
все видео