Обозреватель Криворожский Новости Экономика ЄС сприяє сталому енергетичному розвитку українських міст

ЄС сприяє сталому енергетичному розвитку українських міст

16-06-2017 19:10 1454 0 Экономика

19 червня 2017 року о 10:30 у м. Славутич (Київська область) відбудеться урочисте відкриття Європейського тижня сталої енергії в Україні,що розпочнеться із церемонії підписання Угоди мерів30-ма українськими містами.

У Європейському тижні сталої енергії в Україні цього року візьмуть участь:Томас Фреллесен – заступник голови Представництва Європейського Союзу в Україні,Геннадій Зубко – Віце-прем’єр-міністр–Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Наталія Бойко - заступник міністра енергетики та вугільної промисловості з питань європейської інтеграції, Олександр Горган – голова Київської обласної державної адміністрації,Юрій Фомічев – Славутицький міський голова та Володимир Гаразд – Президент Асоціації «Енергоефективні міста України».

Читайте також: Криворізька «сталінка» перемогла дисбаланс теплопостачання (Фото)

Європейська ініціатива Угода мерів щодо клімату та енергії набуває широкого розповсюдження в країнах Східного партнерства. Скоротити викиди вуглецю щонайменше на 30% до 2030р., підвищити енергоефективність, покращити якість життя містян – такі амбіційні зобов’язання добровільно беруть на себе мери міст, які приєднуються до Угоди мерів. Під час офіційного відкриття Європейського тижня сталої енергії в Україніу Славутичі до Угоди мерів приєднається понад 30 міст України.

Читайте також: У Кривому Розі презентували оновлений ПДСЕР

У рамках Європейського тижня сталої енергії буде представлено досвід і знання європейських експертів, а також найкращі проекти з підвищення енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії. Приклади передових технологійі енергоефективних рішень на виставці продемонструють українцям, як можна істотно зменшити споживання енергії у повсякденному житті і навчитися заощаджувати енергію та кошти, а також мотивуватимуть громадян ініціювати термомодернізацію будівель та підвищувати їхню енергоефективність з метою зниження споживання енергоресурсів, що допоможе нашій державі наблизитися до європейських стандартів споживання та економії енергії і забезпечити стале майбутнє. Це особливо актуально для України, адже напрямок енергоефективності – один з найпріоритетніших, визнаних на рівні держави.

Читайте також: Криворізьких дітлахів нагородили за малюнки на тему енергозбереження (Фото)

Цьогоріч традиційне відзначення Європейського тижня сталої енергії відбудеться у 47-ми містах і селищах по всій Україні: Українка, с.Музиківка, Моршин, Конотоп, Кременчук, Хмельницький, Самбір, с.Омельник, Канів, Барськ, Вугледар, Кривий Ріг, Лиман, Дубно, Мена, Добропілля, Горішні Плавні, Жмеринка, Чернівці, Гола Пристань, Вараш, Мелітополь, Ужгород, Недобоївці, Пологи, Рівне, Славута, Сосниця, Чугуїв, Луцьк, Кам’янець-Подільський, Чернігів, Хотин, Трускавець, Бахмут, Миргород, Нововолинськ, Переяслав-Хмельницький, Славутич, Івано-Франківськ, Бурштин, Вінниця, Вознесенськ, Тернопіль, Лубни, Суми, Херсон.Захід  об’єднає екологічні організації, представників бізнес-кіл, міжнародну спільноту, місцеві та регіональні органи влади задля обміну досвідом та здобутками у сфері енергоефективності.

Читайте также: Криворізькі школярики вчаться енергоощадності

Захід організовано Асоціацією «Енергоефективні міста України»спільно зі Славутицькою міською радою за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні, проекту «Угода мерів Схід» (CoMEast) та програми «Угода мерів – Демонстраційні проекти» (CoM-DeP), що фінансуються ЄС, а також проектів, що фінансуються Урядом Німеччини та впроваджуються GIZ.

Довідкова інформація:

Європейський тиждень сталої енергії. Україна вже сьомий рік поспіль долучається до ініціативи проведення Європейського тижня сталої енергії, що цьогоріч триватиме з 19 по 25 червня і в якому візьмуть участь майже 50 українських міст. Європейський тиждень сталої енергії – масштабна подія в Україні, покликана сприяти поширенню найкращих практик, надихати на інноваційні ідеї та об’єднувати зусилля задля досягнення цілей ЄС щодо подолання наслідків зміни клімату, підвищення енергоефективності та енергобезпеки, а також сталого розвитку громад.

Угода мерів щодо клімату та енергії є ініціативою Європейського Союзу, в рамках якої місцеві, регіональні й національні органи влади добровільно зобов'язуються співпрацювати задля досягнення кліматичних та енергетичних цілей ЄС.Сьогодні Угода мерів стала наймасштабнішою в світі ініціативою у сфері клімату та енергії, об'єднавши майже7500 міст-підписантів із населенням понад 220 мільйонів людей. 112 українських міст теж взяли на себе добровільні зобов’язання зменшити до 2030р. кількість викидів двоокису вуглецю більш як на 30%, що відповідає вимогам до України в рамках Паризьких угод.

Угода мерів-Схід (CoM East) – проект, що фінансується Європейським Союзом, прагне об’єднати місцеві, регіональні й національні органи влади країн Східного партнерства задля розвитку регіональної політики на основі принципів сталої енергетики, щоб зменшити залежність від енергоресурсів, підвищити безпеку енергопостачання та підтримати глобальний рух у боротьбі зі зміною клімату.

«Угода мерів – Демонстраційні проекти» (CoM-DeP) – програма Європейського Союзу, що надає технічну та фінансову допомогу 22-м українським містам з населенням до 200 тис. мешканців, які приєдналися до Угоди мерів та взяли на себе зобов’язання впровадити енергоефективні заходи, передбачені Планами дій сталого енергетичного розвитку. Наразі 19 демонстраційних проектів реалізуються в країнах Східного партнерства: 11 в Україні, 3 в Молдові, 3 в Білорусі, 1 у Вірменії та 1 у Грузії. 

За повідомленням прес-служби 

Громадянської мережі ОПОРА

Читайте также
Комментарии

ОтменитьДобавить комментарий

Топ видео
все видео