Обозреватель Криворожский Новости Экономика У Кривому Розі з’ясовували можливості та перепони для енергоефективності міста

У Кривому Розі з’ясовували можливості та перепони для енергоефективності міста

29-09-2016 13:22 1250 0 Экономика

Про можливості підвищення енергоефективності у житловому секторі Кривого Рогу говорили у вівторок, 27 вересня, експерти та місцеві чиновники під час засідання круглого столу.

На зустрічі в рамках проекту «Сильніші разом» були запрошені представники міської влади, Громадянської мережі ОПОРА, управляючих компаній та ОСББ, а також спеціалісти у галузі енергоменеджменту.

Читайте также: ОПОРА привертає увагу до впровадження енергоефективних заходів

Кривий Ріг – досить енергоємне місто,і левова частина ресурсних витрат припадає на споживачів у багатоповерхівках.Тому спікери акцентували увагу на тому, що питання енергозбереження має бути особистою справою кожного квартировласника.

Читайте также: Людмила Власік: «ОСББ – найпродуктивніша форма управління для модернізації

Любов Акуленко, керівник інформаційної кампанії «Сильніші разом», зазначила, що разом з урядовими програмами сприяння термомодернізації будівель місцева влада повинна запропонувати свої інструменти підвищення енергоефективності житлового фонду. У свою чергу, Ляна Буравльова, в.о. начальника відділу з питань енергоменеджменту та впровадження енергозберігаючих технологій міськвиконкому, розповіла про діючі міські програми для впровадження енергоефективних заходів у багатоповерхівках.

Читайте также: Криворіжців навчали ресурсозбереженню у житловому секторі

Підкреслюючи факт відчутної допомоги з боку держави в якості «теплих кредитів», аналітик житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Юлія Чеберяк зауважила, що криворіжцям не вистачаєстимулювання з боку місцевих органів самоврядування у формуванні ідеї відповідального власника. І це позбавляєможливості мешканців міста заручатись урядовою грошовою підтримкою.

Читайте также: Криворіжці дізнались про фінансування енергоефективних проектів в будівлях ОСББ (ФОТО)

До діалогу приєднались громадські активістита районні депутати, що розуміють проблему з якою стикнулося місто через монопольне становище на ринку послуг з управління житловим фондом обслуговуючих компаній. Хоча їх небагато, але вони вже працюють над змінами усталеної системи та готові на ентузіазмі впливати на проблеми житлового сектору в питаннях термомодернізації у масштабах міста.

Читайте также: Діють програми фінансової підтримки ОСББ для криворізьких багатоповерхівок

Коментуючи захід, місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програмГромадянської мережі ОПОРА Вадим Головченко зазначив: «Окрім фінансових можливостей для реалізації енергоефективних проектів Кривому Рогу не вистачає обміну досвідом з успішними у цій сфері містами як України, так і близького зарубіжжя.Хочеться також відзначити, що, незважаючи на палку дискусію, учасники круглого столу дійшли згоди в тому, що тема енергозбереження вимагає комплексного підходу та сумісних зусиль пересічних громадян, профільних спеціалістів і місцевої влади».

Источник: Громадянська мережа ОПОРА

Читайте также
Комментарии

ОтменитьДобавить комментарий

Топ видео
все видео