Обозреватель Криворожский Новости Культура Українці подали петицію до Президента про підтримку української мови

Українці подали петицію до Президента про підтримку української мови

21-10-2016 15:06 969 0 Культура

На Офіційному інтернет-представництві Президента України з'явилася цікава петиція під назвою «Про захист і всебічний розвиток української мови». Ось що там пропонують:

Чиптайте также: Петиция с требованием вернуть Покровскому и Металлургическому районам Кривого Рога старые названия за сутки набрала 10 голосов

Зважаючи на загрозливий стан подальшого розвитку української мови й посутню проблему поступового зденаціоналізування українського народу, звертаємося до Вас як гаранта Конституції і просимо забезпечити правове закріплення й - шонайголовніше - виконання таких положень.

Читайте также: Трасса «Днепропетровск- Кривой Рог» вошла в Топ-5 худших дорог на территории Украины

1. Мовою освіти й науки в Україні є українська мова. В освітніх закладах усіх рівнів (дошкільних, загальних середніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах) навчання мають здійснювати українською мовою. Обов'язковим є вивчення української мови на всіх етапах здобуття освіти (реалізоване у шкільному та вишівських курсах української мови).

Читайте также: С сайта электронных петиций Криворожского горсовета и горисполкома «воруют» голоса

2. Посадові особи органів державної влади та місцевого самоврядування, судових органів мають здійснювати роботу, діловодство та документування винятково українською мовою. Щоб забезпечити належний рівень виконання професійних обов'язків, пропонуємо запровадити іспит на знання української мови для держслужбовців усіх рівнів. 

Читайте также:  Подайте денежку «Кривбассу».Болельщики просят взять на содержание ФК «Кривбасс» хотя бы на один год

3. Українська мова має обслуговувати сферу культури, бути мовою засобів масової інформації. Пропонуємо запровадити та поступово збільшувати квоти на україномовний аудіо- та відеоконтент на радіо та телебаченні, сприяти розвиткові друкованих україномовних ЗМІ, стимулювати та заохочувати у вигляді державних програм і грантів створення та переклад художньої, суспільно-політичної, наукової літератури українською мовою. Письмова та усна реклама, офіційні оголошення та повідомлення, анонси та афіши, написи та таблички у громадських місцях тощо мають бути написані українською або дубльовані українською, якщо їх написано іншою мовою.

Читайте также: Болельщики собирают подписи за расформирование сборной Украины

4. Українська мова має бути мовою міжнаціонального спілкування та мовою обслуговування на території України. Пропонуємо запровадити для іноземців державні курси з української мови й сертифіковане тестове оцінювання з української мови на зразок TOEFL, IELTS чи FCE. 
Сподіваємося, що Ви поставитеся з розумінням до нашої петиції і посприяєте її практичній реалізації.

Читайте также: Криворожские народные умельцы хотят создать свою «Аллею Мастеров»

Читайте также: Заставь дурака Богу молиться.... В рамках декоммунизации, танки времен Великой Отечественной войны предлагают отправить на металлолом

Читайте также: А с числом подписей для петиций у «отцов города» в Кривом Роге не прокатило

Читайте также: Первая победа криворожан над монополистом. Депутаты Криворожского горсовета поддержали петицию о произволе ПАО «Криворожгаз» единогласно

Читайте также: Общедомовым счетчикам на газ быть

Источник: Офіційне інтернет-представництво Президента України  

Читайте также
Комментарии

ОтменитьДобавить комментарий

Топ видео
все видео