Обозреватель Криворожский Новости Политика В Кривом Роге чиновники на зарплатах для себя не экономят

В Кривом Роге чиновники на зарплатах для себя не экономят

07-09-2017 11:06 1368 0 Политика

8 тысяч гривень плюс 260% - такова ежемесячная зарплата главы Терновского райсовета Виталия Солода. И это вопреки предложению депутатов от демократических сил ограничить премию себе любимому 100 процентами.

Как пишет в социальной сети Фейсбук депутат Терновского райсовета Константин Чухно: «Трішки про премії. Кабінет Міністрів України підвищив посадові оклади голові райради до 8000 гривень та біля 7000 гривень заступникам голови райради. І на ці посадові оклади вже 4-й місяць нараховуються премії з урахуванням всіх надбавок та доплат у розмірі 260% Голові райради та по 220% його заступникам. Пройшло вже три пленарних засідання де депутати районної у місті ради повинні були зменшити премії цим керівникам. Свого часу, більше року тому, депутати від демократичних сил пропонували прийняти рішення райради про встановлення заступникам голови райради премії ДО 100%. Але голова райради Солод В.М. на це не погодився та зробив все можливе, щоб такого рішення не було прийнято. Аргументація була, що це тимчасові заходи. Зараз склалася така ситуація, коли рішення райради є тільки про встановлення 260% Голові райради та 220% заступникам голови. Але ж у Постанові КМУ виговорено, що оклад встановлюється у межах фонду заробітної плати! А цим фондом не передбачені такі суттєві витрати на утримання Голови райради та його заступників. Ще місяць такого «розбазарювання» районного у місті бюджету і працівникам виконкому вже не буде з чого платити зарплату! Проект рішення, розроблений виконкомом, і який вже тричі виносився на розгляд сесії, скоріш за все і в четвертий раз буде внесено без врахувань пропозицій демократичних сил. І знову встановлює хоч і зменшену, але фіксовану премію заступникам голови райради у розмірі 100%. І знову заступникам, як то кажуть, буде «по барабану» як вони виконують свої обов’язки. Голова райради не зможе своїм розпорядженням її змінити на меншу, наприклад, за неналежне або халатне виконання заступниками своїх посадових обов’язків. 

Тому я підготував та зареєстрував проект рішення «Про умови оплати праці заступників голови районної у місті ради» в якому пропонується додати перед розміром премії слово «ДО». Це надасть можливість дотримуватись «Положення про преміювання та встановлення надбавок працівникам виконкому Тернівської районної у місті ради» та регулювати розмір премій. Сподіваюсь проект належним чином та в обумовлені законом строки опублікують та внесуть в порядок денний наступної сесії.
І головне. Ні один із заступників, які в обов’язковому порядку були присутні на сесії районної у місті ради, не встали і не сказали: «Шановні депутати! Нам дуже прикро отримувати такі величезні зарплати. Будь ласка. Якщо ви бажаєте, щоб було це слово «ДО» 100% премії до посадового окладу, ми вас в цьому підтримуємо та просимо Голову прислухатись до пропозицій депутатів та прийняти рішення саме в цьому форматі». Але ж вони тихенько сиділи і посміхалися. Ганьба таким заступникам! І, якщо я вірно розумію, тепер ми маємо декілька місяців нецільового використання бюджетних коштів. Що скажуть правоохоронні органи?"

А теперь вопрос: за какие такие заслуги перед жителями района премируют господина Солода и его замов? Премия – это награда и поощрение за то работу, выполняемую сверх своих служебных обязанностей, за которые итак платится зарплата. Но есть ли смысл у чиновника стараться, из кожи вон лезть, если премию, ему дадут даже, если он вовсе ничего не будет делать?

Читайте также:Председателя Терновского районного совета оштрафовали за коррупцию

Анна Коваль

Присоединяйтесь к группе «Обозреватель Криворожский» на Facebook, следите за обновлениями!

Читайте также
Комментарии

ОтменитьДобавить комментарий

Топ видео
все видео