Обозреватель Криворожский Новости Культура В Кривому Розі відбудеться круглий стіл, присвячений 500-річчю Реформації

В Кривому Розі відбудеться круглий стіл, присвячений 500-річчю Реформації

17-02-2017 16:43 921 0 Культура

21 лютого в Кривому Розі відбудеться кругли стіл на тему «Протестантські рухи на Криворіжжі», присвячений 500-річчю Реформації. Про це повідомляє організаційний комітет заходу, в який входять Криворізька Рада Церков, Історичний факультет Криворізького державного педагогічного університету, кафедра історії України, кафедра всесвітньої історії.

Цей круглий стіл стане початком дослідження всіх неправославних, некатолицьких рухів і течій на Криворіжжі. У цьому напрямку ще майже нічого не зроблено, крім фрагментарних досліджень німецьких колоній (менонітів) та студій Катеринославської губернії – повідомляється у прес-релізі.

Читайте також: Архиепископ Реформаторской Православной Церкви Христа Спасителя отец Сергий (Журавлев): «Я Кривой Рог люблю!»

«Тож нам цікаво намітити і спланувати, наскільки це можливо, історіографічне дослідження саме в контексті регіональної історії Криворіжжя. У межах цього майбутнього дослідження цікаве все, що так чи так пов’язане зі спадкоємцями Західної Реформації та постреформаційних рухів. Це і менонітські колонії, і західні місіонери або підпалі під їхній вплив, і ще геть недосліджені англійські, німецькі, французькі інвестори, гірничорудні спеціалісти, серед яких, безумовно, були й протестанти.

Читайте также: Реформация по-украински. Епископ лютеранской церкви пытался торговать церковным имуществом в Кривом Роге

Також цікаво спробувати знайти «сектантські» або «єретичні» течії всередині Східної Православної Церкви, як то духобори, шалапути тощо. Це строката й неоднорідна картина, яка в підсумку напевне не матиме зв’язності та чітко визначених взаємовпливів. Але вона є частиною духовних пошуків наших предків, і нам цікаво дослідити їхню ґенезу для віднайдення власної ідентичності. Хочеться відійти від спрощених, часто популістських історіографічних кліше, нав’язаних православними, атеїстичними, а іноді, на жаль, й євангельськими ідеологами», – коментує цей захід один з його організаторів Роман Морозов.

Читайте також: В Кривому Розі поліція напала на церкву

Круглий стіл відбудеться 21 лютого о 13:00 в конференц-зала КДПУ. До участі в ньому запрошуються історики, викладачі, краєзнавці, дослідники, зацікавлені християни.

Віктор Короп

Читайте также
Комментарии

ОтменитьДобавить комментарий

Топ видео
все видео