«Арселор» продолжает кормить криворожан обещаниями
Ничем закончилась встреча общественности и руководства комбината «АрселорМиттал Кривой Рог» на состоявшемся 30 августа заседании Круглого стола.
Как сообщается на странице сообщества «Досить труїти Кривий Ріг» в Фейсбуке: «АМКР не змінив своїх традицій щодо регламенту проведення зустрічей з екологічних питань та першочергово пропонував відвідання промислової екскурсії на реконструйовані конвертери, а вже потім проведення круглого столу з питань виконання природоохоронних зобов'язань при виробництві сталі… Але в останній момент екскурсію було скасовано, чи то випадково чи навмисно так заплановано організаторами заходу. Залишається лише здогадуватись з яких причин плани АМКР по зустрічі з громадськими організаціями було змінено. Можливо не всіх запрошених хотіли бачити, в тому числі і коаліцію громадських організацій, а можливо не все так гарно на тих конвертерах, як збирались показати представники підприємства, враховуючи, що останнім часом АМКР досить стабільно і посилено здійснює викиди рожевих хмар пилу.
Отже, круглий стіл з питань виконання природоохоронних зобов’язань по виробництву сталі розпочався майже на дві години раніше запланованого, тому не всі, хто вважав за необхідне потрапити саме на нього, встигли на початок заходу.
Також, традиційним вже стало для АМКР апелювати нікому не зрозумілими цифрами, намальованими ними ж самими та казкові розкази про те як АМКР у далекому майбутньому, збудує, зупинить чи призупинить, а поки що терпіть, любі друзі, Вам же не звикати?
Представниками Коаліції було поставлено конкретні питання працівникам АМКР: «Плани – це добре, дещо реалізували – теж непогано. Та чому ж небо Кривбасу все частіше покрито рудими хмарами, що тягнуться з території АМКР? Де ж той обіцяний ефект від вже реалізованих проектів? Адже мешканці міста не бачать покращення екологічного стану, їх оселі рясно засипає промисловий пил аглодоменного виробництва, а небо стає бурим від викидів. А кричущі картини в останні дні серпня аж ніяк не свідчать про те, що керівництво комбінату дбає про покращення екологічного стану Кривого Рогу. І не треба розповідати про природу-погоду, що склалася на той момент. Не вони роблять такі жахи, що їх бачили мешканці міста.»
Навряд тут є аргументом значні витрати, на які пішов комбінат при реконструкції ДСПА та подальшій його експлуатації. Адже це виробництво мало бути зупинене у 2006р., 2011р., 2017. А тепер мова йде про 2020 рік. В усьому світі мартени виводять з експлуатації, переходять на більш екологічні способи виплавляння сталі, а у нас вкладають гроші в його реконструкцію та подальшу експлуатацію.
У мешканців Кривого Рогу виникає логічне питання: власники підприємств використовують надра, повітря, водні ресурси, до екологічних статей інвестицій часто відносять суто технологічні витрати. Чи не має права громада на відшкодування збитків, нанесених якості життя та здоров’ю мешканців? Треба піднімати питання змін на законодавчому рівні. Адже є приклади, коли це вдавалося зробити. І тут мають рацію представники підприємства: вони платять екологічні податки в розмірі та на адреси, які обумовлені діючим законодавством. Якщо ці гроші спрямовують не на потреби громади, що виникають через погану екологію, – то не до підприємства питання. Представники керівництва АМКР запевнили громадськість, що вони готові брати участь у розробці таких заходів за умови паритетної участі й інших підприємств – забруднювачів.
Начальник лабораторії АМКР запевнила громадськість, що автоматизовані пости спостереження на межі санітарно-захисної зони АМКР мають запрацювати вже в понеділок-вівторок цієї неділі, а результати вимірів з’являтимуться на сайті підприємства та в системі екомоніторингу міста. Питання: з’явились?
Схоже АМКР, ще не зовсім розуміє серйозності всієї ситуації, що екологічне питання в м. Кривому Розі набирає оборотів серед громадськості і так як раніше вже не буде! Слова завтра і пізніше необхідно забувати…»
Напомним, что это далеко не первый раз и даже не первый год, когда криворожан, словно малых детей, пытаются утешать сказками о будущем чистом криворожском воздухе. Увы, как показывает практика, «индийские сказки» так и остаются небылицами, а жители нашего города продолжают задыхаться, болеть и умирать от онкозаболеваний, связанных с вредными выбросами промышленного гиганта.
Читайте также: Криворізький Арселор перший у ТОП-100 підприємств-забруднювачів
Анна Коваль
Присоединяйтесь к группе «Обозреватель Криворожский» на Facebook, следите за обновлениями!
Теги: Украина, Кривой Рог, Экология, Промышленность, Производство, Общество
Костянтин Усов вимагає, аби СБУ взялася за сепаратистські пісні у Кривому Розі
10-05-2018 3 28920Лечим результаты посевов
12-05-2018 9 14137все видео |