Обозреватель Криворожский Новости Политика «Дискусія щодо закону була, але ми ухвалили по-справжньому європейське рішення», – криворізький нардеп Костянтин Усов виступив у ПАРЄ

«Дискусія щодо закону була, але ми ухвалили по-справжньому європейське рішення», – криворізький нардеп Костянтин Усов виступив у ПАРЄ

12-10-2017 20:42 1014 6 Политика

12 жовтня члени Парламентської асамблеї Ради Європи ухвалили резолюцію щодо закону України «Про освіту». Документ підтримав 82 члени асамблеї, 11 висловились проти і 17 утрималися. Делегати наполягали на тому, що українська влада має дослухатися до всіх правок Венеціанської комісії та продумати більш гнучку модель навчання.

Найбільше суперечок у законі викликала стаття, що стосується мови, на якій буде проходити навчання у школах. Згідно закону, воно має відбуватися державною мовою, в тому числі для національних меншин. При цьому держава гарантує учням, які належать до таких, право на здобуття дошкільної або початкової освіти на мові відповідної меншини. Для цього буде створено окремі класи та групи.

Закон викликав обурення у представників Угорщини, Румунії, Болгарії та Молдови. Вони заявили, що це порушує права нацменшин. Документ відправили на експертизу до Венеціанської комісії.

Читайте також: У Кривому Розі з’явиться перша алея з національним орнаментом, – Костянтин Усов

Українську делегацію у ПАРЄ представляв криворізький нардеп Костянтин Усов. Він, як співавтор статті, яка викликала найбільше суперечок, заявив, що Верховна Рада доклала максимум зусиль для того, щоб ухвалити по-справжньому європейський закон та відійти від радянської системи освіти.

«Була гарна, відверта та пряма дискусія. Ніхто не був щасливим, але всі вирішили, що ми повинні працювати з цим. І ми прийшли до спільного рішення. Все було правильно. І новий закон було ухвалено. Хороший, сучасний європейський закон».

Читайте також: Криворожский нардеп объявил о конкурсе на 5000 долларов

Угорцям та румунам, які тиснуть на Україну з вимогою скасувати новий закон про освіту, парламентар сказав: «Ми розуміємо вас, ми поважаємо вас, ми готові працювати з вами і допомагати вам. Але прислухайтесь до свого серця: це дійсно ваш пульс? Це дійсно його звук? Чи може це відлуння військових барабанів Кремля?»

Також Костянтин Усов заявив, що ситуація із захистом нацменшин в нашій країні вже одного разу набула трагічної розв’язки. Російський агресор теж спочатку заявляв, що робить все для захисту своїх етнічних братів в Україні.

Повний виступ криворізького нардепа можна подивитися на відео: https://www.facebook.com/KomandaUsova/videos/1648229968541395/

Приєднуйтесь до групи «Оглядач Криворізький» на Facebook, слідкуйте за оновленнями!

Читайте также
Комментарии

ОтменитьДобавить комментарий

Добряк 12.10.2017 в 18:12 Ответить
Усов молодец хорошо всем объяснил
Мечтатель 12.10.2017 в 18:14 Ответить
Отлично если бы не усов закон бы наверное не приняли
Наставник 12.10.2017 в 18:39 Ответить
Вот и у нас праздник наконец-то
Умелец 12.10.2017 в 18:40 Ответить
Идем полностью в Европу
Малой 12.10.2017 в 18:43 Ответить
Отходим от советского союза ура
Малой 26.10.2017 в 18:49 Ответить
Отходим от советского союза ура
Топ видео
все видео