Обозреватель Криворожский Новости Политика Криворізькі депутати «Відродження» звернулись до Уряду з вимогою вирішити проблеми в ЖКГ

Криворізькі депутати «Відродження» звернулись до Уряду з вимогою вирішити проблеми в ЖКГ

31-10-2017 15:36 976 2 Политика

Депутати районних рад від партії «Відродження» звернулись до Кабінету Міністрів з вимогою зупинити безлад у ЖКГ, а також надати місцевим бюджетам додаткове фінансування для галузі.

Відповідне звернення було підготовлене депутатами фракцій «Відродження» Центрально-Міської та Інгулецької райрад.

У зверненні зазначається, що Внесені Кабінетом Міністрів України законопроекти про Державний бюджет України на 2018 рік та зміни до Бюджетного кодексу несуть велику загрозу фінансовій спроможності місцевого самоврядування.

Серед них намір перекласти з 2018 року на місцеву владу відповідальність за погашення боргів з пільг за спожиті житлово-комунальні послуги. А також видатків на надання пільг окремим категоріям громадян на оплату ЖКП, що може значно розбалансувати місцеві бюджети в наступному році.

«Пільги на оплату житлово-комунальних послуг ветеранам та дітям війни, чорнобильцям, багатодітним сім’ям та іншим категоріям громадян гарантовані Державою відповідними законами», – йдеться у зверненні, ініційованому депутатами «Відродження».

Читайте також: Криворожский депутат попросил пресечь беспредел Криворожгаза (Фото)

На думку депутата Інгулецької райради Пітерцева Андрія, такі невластиві для місцевих бюджетів функції, які до того ж не забезпечені ресурсами, стануть справжнім викликом для місцевих громад. Адже прогнозна сума додаткових витрат, які перекладаються на місцеві бюджети по цим статтям, оцінюється у 8 та 7 мільярдів гривень відповідно.

У зв’язку із цим депутати просять уряд надати місцевим бюджетам необхідне фінансування, а також погасити попередні борги Кабміну із компенсації місцевим бюджетам різниці в тарифах.

«Зокрема, передбачити 5 млрд грн субвенції місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах минулих років, що виникла через встановлення національним регулятором економічно необґрунтованих тарифів. Це призводить до практичної відсутності необхідних обігових коштів у комунальних підприємств. Як наслідок, комунальні підприємства не мають змогу провести своєчасні розрахунки за природний газ, використаний для виробництва теплової енергії. Так, додаткова потреба у коштах на погашення боргів з пільг ЖКХ, що виникли в попередніх бюджетних періодах, для бюджету міста Кривий Ріг може скласти приблизно 200,0 млн грн.», – йдеться у зверненні.

Також депутати просять Уряд не обмежувати коло отримувачів субсидій серед населення. Для цього – утриматись від скорочення норм компенсації комунальних послуг для громадян.

Читайте також: Володимир Пилипенко: Реформи уряду потребують широкого громадського обговорення

«Ми бачимо тенденцію, що в українського уряду не вистачає коштів для виплат субсидій населенню. І тому, з 2018 року Кабмін хоче перекласти відповідальність за фінансування ЖКГ на місцеве самоврядування. При цьому місцевим бюджетам не надається жодних джерел для отримання додаткових коштів. Ми не маємо достатніх фінансів і можливості впливати на тарифно-цінову політику підприємств ЖКГ.

Це – неправильно по відношенню до місцевого самоврядування, і на нашу думку, буде заважати подальшій реформі децентралізації, це призведе до зниження рівня життя і погіршення платіжної дисципліни, і як наслідок – соціального вибуху. Цього допустити не можна. Тому ми ініціювали таке звернення, де намагалися чітко та обґрунтовано пояснити уряду всі ризики таких намірів, і ми чекаємо реакції від Кабінету Міністрів», – пояснив мету звернення депутат Центрально-Міської райради фракції «Відродження» Подкопаєв Олег.

Приєднуйтесь до групи «Оглядач Криворізький» на Facebook, слідкуйте за оновленнями!

Читайте также
Комментарии

ОтменитьДобавить комментарий

Мудрый 31.10.2017 в 22:51 Ответить
Рад, что у нас есть такие депутаты, которые помогают людям
Богатый 01.11.2017 в 11:03 Ответить
Мудрый, ты ошибся, такие комменты надо писать под статьями про Усова.
Топ видео
все видео